97 درصد نیاز کاتالیست کشور در داخل تامین می شود

97 درصد نیاز کاتالیست کشور در داخل تامین می شود

دکتر نانو/خراسان رضوی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: 97 درصد نیاز کاتالیست کشور توسط تولیدکنندگان داخلی و شرکت های دانش بنیان تامین می شود.

مرتضی شاه میرزایی امروز (جمعه، 20 بهمن ماه) در حاشیه بازدید از رویداد ملی روایت پیشرفت که در محل نمایشگاه های دایمی آستان قدس رضوی در حال برگزاری است، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نمایشگاه روایت پیشرفت با هدایت و ابتکار مرکز ارتباطات دولت و روحانیت از لحاظ اثربخشی بین مردم در قم و مشهد بسیار خوب برگزار شد. این نمایشگاه روایتگر کامل پیشرفت های وزارتخانه ها و بخش های مختلف دولت است.

وی ادامه داد: صنعت نفت از جمله صنایعی است که قبل از انقلاب در قبضه مستشاران بود و حتی دانش آن را در اختیار ما قرار نمی دادند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی بیان کرد: ایران پیش از انقلاب اسلامی در صنعت نفت و پتروشیمی به سایر کشورها وابستگی شدیدی داشت.

شاه میرزایی با بیان اینکه تولیدکنندگان ایرانی پیش از انقلاب اسلامی در هیچ موردی اجازه ساخت در داخل را نداشتند و در بخش تعمیرات نیز وابستگی شدید داشتیم، گفت: در چهل و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب شاهد خودکفایی 100 درصدی در طراحی و ساخت مجتمع های صنعتی و پتروشیمی در اکتشافات، لرزه نگاری، حفاری و در خطوط جریانی گاز و نفت هستیم.

وی با اشاره به خودکفایی صنعت پتروشیمی ایران در بسیاری از بخش ها، اظهار کرد: ایران اکنون در تراز صادرکنندگان فناوری کاتالیست است که پیش از این در انحصار کشورهای غربی بود. 97 درصد نیاز کاتالیست کشور توسط تولیدکنندگان داخلی و شرکت های دانش بنیان تامین می شود. همچنین به دنبال بومی سازی 100 درصدی تولیدات پتروشیمی در کمترین زمان هستیم.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "97 درصد نیاز کاتالیست کشور در داخل تامین می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "97 درصد نیاز کاتالیست کشور در داخل تامین می شود"، کلیک کنید.