4 شکارچی در پناهگاه حیات وحش خارو دستگیر شدند – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

4 شکارچی در پناهگاه حیات وحش خارو دستگیر شدند - خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری دکتر نانو، حسین شواخی اظهار کرد: محیط بانان شهرستان اردستان حین گشت و کنترل در پناهگاه حیات وحش خارو، چهار نفر متخلف شکار و صید را دستگیر و از متخلفان لاشه 2 کَل وحشی، یک دستگاه موتورسیکلت فاقد مدرک و یک دستگاه دوربین دوچشمی کشف و ضبط کردند.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه 442 شورای عالی حفاظت محیط زیست مورخ 1398/4/25 از لحاظ مطالبه ضرر و زیان شکار غیر مجاز، مبلغ ضرر و زیان هر راس کل وحشی 250 میلیون ریال تعیین شده، که در جلسه اردیبهشت ماه سال جاری شورای عالی حفاظت محیط زیست ضرر و زیان تعیین شده برای گونه مذکور، چهار برابر افزایش یافته است و این جدای مجازات کیفری است.

به گزارش دکتر نانو، استان اصفهان دارای چهار منطقه حفاظت شده کرکس (واقع در شهرستان های نطنز و میمه)، قمصر و برزوک (واقع در شهرستان کاشان)، کهیاز (واقع در شهرستان اردستان) و دالانکوه (در محدوده شهرهای دامنه و چادگان) است.

پارک ملی و پناهگاه حیات وحش کلاه قاضی (در محدوده اصفهان-بهارستان) و قمیشلو (در محدوده شهرهای شاهین شهر، خمینی شهر، نجف آباد و تیران و کرون) پناهگاه موته (واقع در شهرستان میمه)، پناهگاه حیات وحش عباس آباد (محدوده نایین و خور وبیابانک)، پناهگاه حیات وحش خارو در اردستان، پناهگاه حیات وحش یخاب در آران و بیدگل تالاب، بین المللی گاوخونی (در محدوده شهر ورزنه) هم چنین 10 منطقه شکار ممنوع از جمله مناطق حنا، ستبله، کلاته و… از دیگر ظرفیت های زیست محیطی و طبیعی استان اصفهان است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "4 شکارچی در پناهگاه حیات وحش خارو دستگیر شدند – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "4 شکارچی در پناهگاه حیات وحش خارو دستگیر شدند – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.