22 بهمن و انتخاباتی فراتر از پیش بینی ها

22 بهمن و انتخاباتی فراتر از پیش بینی ها

با نگاهی هرچند گذرا و با اندکی دقت به آسانی می توان فهمید که حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال، به مراتب بیشتر و پُرشمارتر از سال گذشته بوده است. این ارزیابی از دیگران نیز به فراوانی شنیده شده و می شود. از زمین و زمان جمعیت می جوشید، آدم ها انگار سال های سال بود که همدیگر را می شناختند. مهربانی از سر و رویشان می بارید. تا چشم کار می کرد جمعیت پر نشاطی دیده می شد که اکثر آنها به صورت خانوادگی آمده بودند. پیر و جوان، زن و مرد همه آمده بودند، گویی هیچ کس در خانه نمانده بود! و به قول خواجه شیراز، آن عهد را که در وادی ایمن با خدای خویش بسته بودند، « ارنی گوی به میقات آورده بودند»…

به گزارش دکتر نانو، حسین شریعتمداری در یادداشتی در کیهان نوشت:

1- برآوردهای اولیه حاکی از آن است که جمعیت شرکت کننده در راهپیمایی 22 بهمن امسال در مقایسه با سال گذشته افزایش 40 درصدی داشته است. ارزیابی دقیق و تخمین میزان شرکت کنندگان در راهپیمایی ها -از جمله راهپیمایی 22 بهمن امسال- اگرچه به تخصص در این زمینه نیاز دارد ولی بدون برخورداری از این تخصص و بی آن که سخن از درصدها در میان باشد، با نگاهی هرچند گذرا و با اندکی دقت به آسانی می توان فهمید که حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال، به مراتب بیشتر و پُرشمارتر از سال گذشته بوده است. این ارزیابی از دیگران نیز به فراوانی شنیده شده و می شود. از زمین و زمان جمعیت می جوشید، آدم ها انگار سال های سال بود که همدیگر را می شناختند. مهربانی از سر و رویشان می بارید. تا چشم کار می کرد جمعیت پر نشاطی دیده می شد که اکثر آنها به صورت خانوادگی آمده بودند. پیر و جوان، زن و مرد همه آمده بودند، گویی هیچ کس در خانه نمانده بود! و به قول خواجه شیراز، آن عهد را که در وادی ایمن با خدای خویش بسته بودند، « ارنی گوی به میقات آورده بودند»…

و در آن هنگامه پر جوش و خروش، سهم جوانان و نوجوانان و مخصوصاً دهه نودی ها چشمگیرتر از بقیه بود. سرودهای زیبای نوجوانان و کودکان دبستانی هم جای خود را داشت، گوش نواز و روحیه ساز بود. 

2- این روزها گرانی افسار گسیخته کالا و خدمات عمومی -صرفنظر از علت و علت های آن- بسیاری از مردمان این مرز و بوم و مخصوصاً اقشار مستضعف و کم درآمد را با سختی معیشت روبه رو کرده است و برخی بر این باور بودند که این پدیده پلشت و آزاردهنده می تواند مانع حضور گسترده و حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال باشد! اما مردم شریف و پاکباخته ایران اسلامی می دانستند که گرانی مشکل مشترک مردم و نظام است. نه آن که مسیولان و مخصوصاً مسیولان دولتی، بی توجه به آن از صحنه واقعی دامن کشیده و آسوده و بی خیال در لاک خود خزیده باشند. از این روی حضور در راهپیمایی 22 بهمن را که پرچم اعتقاد آنان به نظام مقدس اسلامی است، برافراشته نگاه داشتند و میان مشکلات موجود، از جمله گرانی های افسار گسیخته و دفاع از نظام تفاوت قایل شدند چراکه به فراست دریافته بودند راه حل مشکلات نیز از دروازه حمایت از نظام می گذرد. ملت فهیم تر از آن بودند که میان « پیمانه » و « پیمان» فرق نگذارند و به جای تلاش برای شکستن « پیمانه»، عهد و « پیمان » را بشکنند! و صد البته حضور حماسی و سرنوشت ساز ملت در راهپیمایی 22 بهمن، از مسیولیت هیچیک از مسیولان برای مقابله بی امان با مشکلات اقتصادی نمی کاهد و نباید بکاهد.

3- انتخابات و مخصوصاً دو انتخابات پیش روی خبرگان و مجلس شورای اسلامی نیز از جنس راهپیمایی 22 بهمن هستند. چرا که حضور پُرشور و گسترده در انتخابات -صرفنظر از آن که چه کسانی انتخاب شوند- دقیقاً مانند حضور در راهپیمایی 22 بهمن، نشانه و نماد حمایت از اصل نظام است. از این روی، حماسه تماشایی و ماندگار حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال نوید حضوری گسترده و پُرشمار در دو انتخابات پیش روی نیز هست. مخصوصاً آن که دشمنان تابلودار انقلاب اسلامی و نظام برخاسته از آن تمامی توان تبلیغاتی خود را برای مقابله با حضور گسترده مردم در انتخابات به میدان آورده اند و این گونه است که شرکت گسترده در انتخابات، مفهومی فراتر از انتخاب این یا آن نامزد انتخاباتی دارد و به بیان دیگر «جهاد» تلقی می شود. در کلام خدا به مردمان بشارت داده شده است « در مقابل هرگامی که بر می دارند و درپی آن دشمن را به خشم می آورند، عمل صالحی برای آنان نوشته می شود « … وَلَا یَطَیُونَ مَوْطِیًا یَغِیظُ الْکُفَّارَ وَلَا یَنَالُونَ مِنْ عَدُوٍّ نَیْلًا اِلَّا کُتِبَ لَهُمْ بهِ عَمَلٌ صَالِحٌ اِنَّ اللَّهَ لَا یُضِیعُ اَجْرَ الْمُحْسنِین … هیچ قدمی که کفار را خشمگین کند برنمی دارند و هیچ غنیمتی از  دشمنان نمی گیرند، مگر آنکه در مقابل هر یک از آنها عمل صالحی در نامه اعمالشان نوشته می شود. خدا هرگز اجر نیکوکاران را ضایع نخواهدکرد».(120 توبه ). 

4- می گوید ننویس! می پرسم؛ چرا؟ می گوید؛ مگر از عالم غیب خبر داری؟! می گویم؛ معلوم است که فقط خدای مهربان از غیب آسمان ها و زمین با خبر است. می گوید؛  پس پیش گویی نکن! می گویم هر پیش بینی که غیبگویی نیست! برخی از شواهد موجود می تواند از رخدادی که پیش روی است، خبر بدهد. به قول سعدی « رنگ رخساره خبر می دهد از سرّ ضمیر». حضور حماسی و گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن و درک مثال زدنی و آزمون شده آنها از این واقعیت که شرکت در انتخابات نیز صرفنظر از انتخاب شوندگان، نشانه جایگاه مردمی و نماد حمایت مردم از نظام است، حکایت از آن دارد که انتخابات پیش روی با حضور و شرکت حداکثری مردم و در اندازه ای بسیار فراتر از آنچه در برخی از پیش بینی ها آمده است، برگزار خواهد شد.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "22 بهمن و انتخاباتی فراتر از پیش بینی ها" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "22 بهمن و انتخاباتی فراتر از پیش بینی ها"، کلیک کنید.