170 میلیارد ریال، هزینه کنترل جمعیت سگ های ولگرد بر دوش شهرداری گرگان

170 میلیارد ریال، هزینه کنترل جمعیت سگ های ولگرد بر دوش شهرداری گرگان

دکتر نانو/گلستان معاون خدمات شهری شهردار گرگان گفت: شهرداری گرگان در سال های 1400 و 1401 بالغ بر 170 میلیارد ریال هزینه صرف ساماندهی و کنترل جمعیت سگ های بلاصاحب در سطح شهر کرد.

احمد سالاری در گفت وگو با خبرنگار دکتر نانو با اشاره به اینکه شهرداری گرگان به منظور نگهداری سگ های بلاصاحب بعد از جمع آوری اقدام به ساخت پناهگاه می کند، اظهار کرد: این پناهگاه در مساحت یک هزار مترمربع و با ظرفیت 300 قلاده سگ در حال فعالیت است.

وی جمع آوری، عقیم سازی، واکسیناسیون، نگهداری، غذادهی و مدیریت را از جمله اقدامات انجام شده در این پناهگاه برشمرد و تصریح کرد:  این ظرفیت پناهگاه ساخته شده برای شهر گرگان کافی است اما متاسفانه شاهد رهاسازی سگ های بلاصاحب از شهرها و روستاهای اطراف در شهر گرگان هستیم که این امر مشکلاتی را در تامین فضا ایجاد می کند.

معاون خدمات شهری شهردار گرگان با بیان این مطلب که به ازای هر قلاده سگ 35 میلیون ریال هزینه می شود، گفت: از ابتدای سال 1401 تا پایان اسفند 1402 به منظور جمع آوری، واکسیناسیون، تغذیه و نگهداری سگ های بلاصاحب و مدیریت مجموعه پناهگاه، بیش از 170 میلیارد ریال هزینه شده است.

سالاری با توضیح اینکه در سال های 1401 و 1402 یک هزار و 942 قلاده سگ جمع آوری و در این مرکز نگهداری شده است، افزود: دامپزشکی، بهداشت و درمان، شهرداری، نیروی انتظامی و مراجع قضایی دستگاه هایی هستند که در خصوص سگ های ولگرد وظیفه مند هستند.

معاون خدمات شهری شهردار گرگان خاطرنشان کرد: فرهنگ سازی و آموزش شهروندان در قبال بیماری های مشترک بین انسان و حیوان و هشدار درباره گزش کودکان توسط سگ های ولگرد، دو اقدام مهم برای حل معضل سگ های ولگرد است.

پایان خبر دکتر نانو
 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "170 میلیارد ریال، هزینه کنترل جمعیت سگ های ولگرد بر دوش شهرداری گرگان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "170 میلیارد ریال، هزینه کنترل جمعیت سگ های ولگرد بر دوش شهرداری گرگان"، کلیک کنید.