گفتمان صهیونیست ها در تقابل با بشردوستی است – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

گفتمان صهیونیست ها در تقابل با بشردوستی است - خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری دکتر نانو، حجت الاسلام و المسلمین معزی در دومین گردهمایی مبلغان بشردوستی با تبریک و تهنیت دهه کرامت بر لزوم بهره گیری از این ایام مبارک تاکید کرد و گفت: در دین مبین اسلام انسان مکرم است، باید با بهره گیری از سیره اهل بیت، کرامت را در جامعه ترویج داد چرا که جامعه مترقی جامعه ای است که در آن انسان مکرم است.

وی بزرگترین وظیفه حوزه علمیه را به تعبیر مقام معظم رهبری، رساندن پیام دین به بشریت دانست و تصریح کرد: ترقی و تعالی جامعه اسلامی با شناخت دین میسر خواهد شد. روحانیت باید پیام دین که سعادت دنیوی و اخروی را به دنبال دارد در جامعه گسترش و بسط دهد.

وی یکی از پیام های دین را بشردوستی دانست و تصریح کرد: دین در پرتو عبودیت خدا دوستدار انسانیت است. باید نگاه دین به کرامت انسان و بشردوستی را در جهان ترویج داد و باید دین را گفتمان بشردوستی و مهرورزی و کرامت انسانی قرار داده و به جهانیان به درستی معرفی کرد.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر اسلام را دین بشردوستی توصیف کرد و افزود: در آموزه های مبین اسلام، بر مهرورزی و محبت به انسان ها و احترام به حقوق فردی و اجتماعی آنان تاکید شده است.

حجت الاسلام والمسلمین معزی با اشاره به اینکه مومنان نسبت به بندگان خدا مسوول هستند، چرا که بر اساس معارف دینی بندگان خدا، عیال الله هستند، افزود: توصیه امام علی علیه السلام به محمد حنفیه فرزند خود این است که آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند. وی این مصادیق را بیانگر نگاه دین مبین اسلام به مساله بشردوستی دانست.

نماینده رهبر معظم انقلاب در ادامه سخنرانی خود به نگاه بشردوستانه عارفان و علمای معاصر نیز اشاره کرد و گفت: اشعار درس آموز شاعران پارسی گو همچون سعدی نمونه بارزی از فرهنگ پُر بار ایران اسلامی در عرصه بشردوستی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفتمان صهیونیستی را در تقابل با بشردوستی خواند و گفت: رژیم کودک کش صهیونیستی از هیچ جنایاتی علیه مردم مقتدر و مظلوم دریغ نکرده است.

وی در سخنرانی خود با اشاره به نقش امام خمینی (ره) در رساندن فریاد مظلومیت مردم فلسطین در جهان و همچنین رهبری داهیانه مقام معظم رهبری در حمایت از مقاومت اظهارکرد: انقلاب ما، درس ایستادگی و مقاومت را به جهانیان آموخت و امروز مردم غزه با الهام از انقلاب اسلامی و ایثارگری های شهدایی همچون سردار شهید سلیمانی در برابر رژیم اشغالگر قدس ایستادگی می کنند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در هلال احمر با بیان اینکه اهداف جمعیت هلال احمر با تعالیم اسلام انطباق دارد، افزود: پرچم هلال احمر، پرچم انسان دوستی است.

وی همچنین با مرور اهداف چهارگانه جمعیت هلال احمر به نقش این جمعیت در زدودن آلام و رنج های انسان ها و ایجاد جامعه سالم توامان با صلح و برادری اشاره کرد و گفت: در جریان زلزله ترکیه، جمعیت هلال احمر ایران از سوی دولت این کشور مورد تقدیر قرار گرفت و این نشانگر جایگاه این نهاد مردمی در عرصه بین المللی است.

معزی در ادامه به جایگاه مردمی جمعیت هلال احمر اشاره و اظهار کرد: گمان نکنید هلال احمر نهادی دولتی است بلکه این جمعیت مردم نهاد است که با بیش از سه میلیون داوطلب تشکیل شده است و در هنگام بروز حوادث داوطلبان این جمعیت بر اساس تعالیم عالیه اسلامی و انسانی به یاری دیگران می شتابند.

وی به تفاهم نامه های میان حوزه های علمیه کشور و حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر نیز اشاره کرد و این همکاری های مشترک را زمینه ساز ترویج بشردوستی در کشور دانست.

نماینده ولی فقیه در هلال احمر همچنین به برگزاری کنگره 500 شهید امدادگر اشاره کرد و از آنان به عنوان اسوه های امدادگری یاد کرد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با توجه به وعده الهی جامعه مبتنی بر عدالت شکل خواهد گرفت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گفتمان صهیونیست ها در تقابل با بشردوستی است – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گفتمان صهیونیست ها در تقابل با بشردوستی است – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.