کمیته پیگیری پژوهش های همایش امام رضا (ع) تشکیل شود

آیت الله مکارم شیرازی:

کمیته پیگیری پژوهش های همایش امام رضا (ع) تشکیل شود

آیت الله ناصر مکارم شیرازی پیشنهاد داد: کمیته ای برای پیگیری و تحقق مطالعات و پژوهش های گردهمایی بین المللی امام رضا (ع) تشکیل شود.

به گزارش گروه پژوهش خبرگزاری علم و فناوری دکتر نانو، آیت الله ناصر مکارم شیرازی پیشنهاد داد: کمیته ای برای پیگیری و تحقق مطالعات و پژوهش های گردهمایی بین المللی امام رضا (ع) تشکیل شود تا با استفاده از ظرفیت جهانی آن بزرگوار و آستان آن حضرت، در ارتباط با اندیشمندان و افراد تاثیرگذار اجرای عملی شعارهای این همایش دنبال شود.

این مرجع تقلید روز دوشنبه در پیامی به همایش بین المللی امام رضا (ع) در مشهد، که توسط فرزند ایشان قرایت شد، تاکید کرد: جهان امروز و مناسبات حاکم بر آن و نابرابری آشکار در برخورداری همه از حقوق انسانی و جور و ستم فراگیر مستکیران بر مستضعفان و مظلومان عالم، مهمترین دلیل و نشانه نیاز جهان برای سعی و کوشش نسبت به گسترش عدالت و جلوگیری از ظلم است.

وی اضافه کرد: گسترش امروزه ظلم نه در پوشش و لفافه بلکه در ظاهر رخ نموده است و وضعیت مردم مظوم غزه، که ابتدایی ترین حقوق انسانی آن ها نقض شده و انواع جنایت در حق آنها روا شده است، از بارزترین و فجیع ترین نمونه های ظلم در تاریخ بشریت است.

در ادامه پیام این مرجع تقلید آمده است: اهمیت عدالت و پرهیز از ظلم و رعایت حقوق انسان ها از آموزه های اصلی دین مبین اسلام و مکتب اهل بیت (ع) است.

آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: خداوند از اصلی ترین ماموریت های پیامبر (ص) را جریان عدالت و مبارزه با ظلم قرار داده است و این مهم در جای جای قرآن و کلام معصومان (ع) مورد تذکر قرار گرفته و به عناوین مختلف به آن پرداخته شده است.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از پیام خود افزود: در کلام حضرت ثامن الحجج (ع) معیار مسلمانی عدم ظلم به مردم و نزدیکان است، موضوع عدالت به عنوان یک آرمان اصلی برای بشریت و حکومت امام موعود (عج) و گفتگو در باره حقیقت و ارکان و مولفه های آن و واکاوی میدانی نسبت به موانع گسترش عدالت در همه سطوح و مبارزه با ظالمان و مظاهر ظلم با تکیه بر معارف نورانی قرآن و اهل بیت (ع) نیازمند پژوهش و تلاش علمی بیشتر است.

پنجمین همایش جهانی حضرت رضا (ع) با شعار «عدالت برای همه، ظلم به هیچ کس» با حضور اندیشمندان ایرانی و بین المللی از امروز، به مدت 2 روز در مشهد برپا شده است که همزمان با آن 20 نشست تخصصی نیز برگزار می شود.

نخستین همایش جهانی امام رضا (ع) در سال 1362 برگزار شد که تا سال 1372 سه همایش دیگر با حضور اندیشمندان، علما و فضلای سراسر جهان برگزار شد و پس از وقفه ای 30 ساله، پنجمین همایش امسال برپا شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کمیته پیگیری پژوهش های همایش امام رضا (ع) تشکیل شود" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کمیته پیگیری پژوهش های همایش امام رضا (ع) تشکیل شود"، کلیک کنید.