کشف عجیب دانشمندان از تحول آهنگ / ترانه ها ساده و آسان شده اند!

به گزارش خبرگزاری دکتر نانو، «Eva Zangerle» و همکارانش ترانه 12هزار آهنگ انگلیسی زبان را که بین سال های 1980 تا 2020 در دسته های رپ، کانتری، پاپ، R&B و راک منتشر شده، تجزیه و تحلیل کردند. دانشمندان دریافتند که به طور کلی و با گذشت زمان، ترانه آهنگ ها ساده تر و آسان تر شده اند؛ تعداد کلمات مختلف استفاده شده در ترانه ها کاهش یافته و این اتفاق به ویژه بین ترانه آهنگ های رپ و راک مشهود است.

بنابر گفته دانشمندان، افزایش کلی تکرار در ترانه ها در دسته های مختلف منجر به ساده تر شدن آن ها شده است. دانشمندان حدس می زنند که گرایش به ترانه های ساده تر می تواند بازتابنده تغییرات در ذایقه موسیقیایی باشد.

کشف عجیب دانشمندان از تحول آهنگ / ترانه ها ساده و آسان شده اند!

دانشمندان همچنین دریافتند که ترانه ها در طول زمان احساسی تر و شخصی تر شده اند. استفاده از کلمات مثبت و منفی احساسی در آهنگ های رپ افزایش یافته و استفاده از ترانه های منفی احساسی برای آهنگ های R&B، پاپ و کانتری افزایش یافته است. علاوه بر این، همه دسته ها افزایش استفاده از کلمات مرتبط با خشم را نشان می دهند.

تجزیه و تحلیل های صورت گرفته در پلتفرم Genius نشان داد که ترانه های قدیمی تر راک بیشتر از آهنگ های جدیدتر راک شنیده می شوند، اما ترانه های جدیدتر کانتری بیشتر از آهنگ های قدیمی تر کانتری شنیده می شوند؛ این موضوع می تواند نشان دهد که شنوندگان راک، ترانه آهنگ های قدیمی را ترجیح می دهند، در حالی که شنوندگان کانتری ممکن است به ترانه های جدیدتر علاقه بیشتری نشان دهند.

این یافته ها بینش بیشتری در مورد تکامل موسیقی در 40 سال گذشته ارایه می دهد.

منبع: scitechdaily

54227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف عجیب دانشمندان از تحول آهنگ / ترانه ها ساده و آسان شده اند!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف عجیب دانشمندان از تحول آهنگ / ترانه ها ساده و آسان شده اند!"، کلیک کنید.