کریه ترین ژست حقوق بشری جهان!

کریه ترین ژست حقوق بشری جهان!

واشنگتن نه تنها حامی اصلی رژیم اشغالگر قدس در جنگ غزه محسوب می شود، بلکه در عرصه میدانی و عملیاتی نیز فرماندهی بخش های گسترده ای از عملیات نسل کشی کودکان بی دفاع فلسطینی را بر عهده داشته و دارد.

به گزارش دکتر نانو،حنیف غفاری در یادداشتی در روزنامه جوان نوشت: این روزها رسانه های غربی ماجرای توقف ارسال تنها «یک» محموله مهمات از امریکا به رژیم اشغالگر قدس را نماد ایستادگی واشنگتن در برابر حماقت تل آویو در رفح تلقی کرده و از آن به عنوان تصمیمی هوشمندانه یاد می کنند! گویا اساساً امریکا از ابتدا نقشی در کشتار بی رحمانه در نوار غزه و آواره ساختن میلیون ها فلسطینی نداشته و نماد عقلانیت و انساندوستی در نظام بین الملل بوده است! به راستی چه اتفاقی رخ داده و نسبت مانور خبری اخیر با رویکرد جریان های آشکار و پنهان قدرت در امریکا و اتحادیه اروپا چیست؟ یک مقام ارشد دولت امریکا تاکید کرده است که این کشور هفته گذشته ارسال یک محموله مهمات به اراضی اشغالی را متوقف کرده است. 
رسانه های امریکایی- اروپایی متفق القول هستند که این تصمیم به دلیل نگرانی واشنگتن از انجام عملیات زمینی بزرگ رژیم اشغالگر قدس در رفح گرفته شده است. شبکه سی بی اس نیوز در گزارش خود در این خصوص می نویسد: «این محموله شامل هزار و 800 بمب 900 کیلوگرمی و همچنین هزار و 700 بمب 220 کیلوگرمی بوده است. مقامات امریکایی می گویند که اسراییل به صورت کامل به نگرانی های امریکا در مورد نیازهای بشردوستانه غیرنظامیان در رفح رسیدگی نکرده است.»
در تشریح رویکرد وقیحانه اخیر غرب، همین بس که واشنگتن نه تنها حامی اصلی رژیم اشغالگر قدس در جنگ غزه محسوب می شود، بلکه در عرصه میدانی و عملیاتی نیز فرماندهی بخش های گسترده ای از عملیات نسل کشی کودکان بی دفاع فلسطینی را بر عهده داشته و دارد. این روند متوقف نشده و حتی در جریان تهاجم صهیونیست ها به رفح نیز شاهد آن هستیم. در چنین شرایطی بزرگ نمایی یک تصمیم رسمی (که در عملیاتی شدن واقعی آن نیز تردید وجود دارد) صرفاً مفری برای گریز از خشم شدید افکار عمومی جهان نسبت به نقش مستقیم کاخ سفید، پنتاگون و سنتکام در جنگ غزه محسوب می شود. متعاقب خیزش عمومی در دانشگاه های امریکا و اروپا، احساس نیاز غرب نسبت به مانورهای تبلیغاتی و خبری کاذب و ارایه آدرس های انحرافی در قبال جنگ غزه بیشتر شده و همین مسیله، هشیاری افکار عمومی و رسانه های حامی ملت فلسطین در دنیا را می طلبد. 
از سوی دیگر، نقش امریکا در به شکست کشاندن مذاکرات آتش بس در قاهره نیز مسجل است. دولت جو بایدن به واسطه افرادی مانند ویلیام برنز، رییس سازمان سیا و جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی امریکا اصرار داشته که باید آتش بس رسمی به گونه ای تنظیم شود که از یک سو نوار غزه را به صورت کامل و مطلق از اسرای صهیونیست خالی کرده و متعاقباً، تعهدی برای صهیونیست ها در خصوص پایان دادن به جنگ ایجاد نکند، حتی به جریت می توان ادعا کرد که واشنگتن و تل آویو مذاکرات قاهره را بخشی از میدان نبرد تلقی می کنند نه راهکاری برای پایان دادن به آن. در چنین شرایطی ژست حقوق بشری دولت بایدن، دروغی بیش نیست. اشتراک راهبردی و تاکتیکی امریکا و رژیم صهیونیستی در جنگ غزه موضوعی نیست که جریان های مخفی و آشکار قدرت در غرب قدرت انکار یا حتی تخفیف آن را داشته باشند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کریه ترین ژست حقوق بشری جهان!" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کریه ترین ژست حقوق بشری جهان!"، کلیک کنید.