کدام استان ها باید منتظر بارش باران باشند؟

کدام استان ها باید منتظر بارش باران باشند؟

به گزارش دکتر نانو ،رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از وقوع رگبار و رعد و برق در برخی استان ها همچنین وزش باد شدید و گاهی خیزش گرد و خاک در شرق کشورخبرداد.

به گزارش دکتر نانو صادق ضیاییان گفت: سه شنبه (15 خرداد) با گذر امواج میانی جو در مناطقی از شمال غرب، دامنه های شرقی زاگرس واقع در غرب کشور و در استان های قم و شمال اصفهان ابرناکی، وزش باد، گاهی رگبار و رعد و برق پیش بینی می شود، گفت: در شمال استان های تهران، البرز و قزوین و در دامنه های شمالی البرز واقع در مازندران و شرق گیلان نیز افزایش ابر، رگبار و رعدو برق رخ می دهد.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی اضافه کرد: چهارشنبه و پنجشنبه (16 و 17 خردادماه) نیز علاوه بر این مناطق در ارتفاعات یزد و کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان به ویژه در ساعات بعداز ظهر افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد وبرق و وزش باد پیش بینی می شود.

ضیاییان ادامه داد: روز جمعه (18 خردادماه) به تدریج ابرناکی و بارش در شمال غرب و سواحل شمالی کاهش می یابد و در شرق زنجان، همدان، مرکزی، برخی مناطق اصفهان، یزد، کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان وزش باد و رگبار پراکنده رخ می دهد.

وی اضافه کرد: از سه شنبه تا پنجشنبه در شمال شرق، شرق و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و شرقی وزش باد شدید گاهی گرد و خاک پیش بینی می شود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (15 خردادماه) کمی ابری، در برخی ساعات افزایش ابر و در برخی ساعات احتمال وزش باد با کمینه 20 و بیشینه 33 درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه (16 خردادماه) قسمتی ابری، از بعداز ظهر نیمه ابری تا ابری، گاهی وزش باد شدید و رگبار باران با حداقل دمای 21 و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی فردا و پس فردا اهواز با دمای 47 و 46 درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای 5 درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

233217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کدام استان ها باید منتظر بارش باران باشند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کدام استان ها باید منتظر بارش باران باشند؟"، کلیک کنید.