ژنرال ناتو: روسیه توان پیشروی استراتژیک ندارد

ژنرال ناتو: روسیه توان پیشروی استراتژیک ندارد

به گزارش دکتر نانو «کریستوفر کاولی» فرمانده نیروهای ناتو در اروپا ادعا کرد: «روس ها منابع کافی برای پیشروی استراتژیک را ندارند.»

به نقل از دکتر نانو این ژنرال آمریکایی گفت: «دقیق تر بگویم؛ آنها مهارت و توان انجام این کار را ندارند، اینکه در سطحی عملیات کنند که از پیشروی ها برای کسب یک مزیت استراتژیک استفاده کنند.»

این در حالیست که مقامات روسیه گفته اند مسکو برای ادامه جنگ منابع کافی دارد.

ژنرال آمریکایی با اظهار بی اطلاعی از اینکه آیا روسیه حمله تهاجمی تابستانه خود را زودتر از موعد آغاز کرده، مدعی شد تعداد نیروهای ذخیره روسیه در هیچ یک از مناطق جنگی افزایش نیافته است.

این در حالیست که روسیه از هفته گذشته حملات شدیدی را علیه خارکیف آغاز کرده که چشمگیرترین پیشروی این کشور از آغاز جنگ اوکراین محسوب می شود.  

این حمله فشار زیادی به ارتش اوکراین وارد کرده است، ارتشی که از نظر تعداد سربازان و میزان تجهیزات از روسیه ضعیف تر است.

بر اساس مصاحبه های صورت گرفته در میدان نبرد اوکراین، مشخص شده که ارتش این کشور از هر زمان دیگری آسیب پذیرتر شده و روسیه نیز تلاش می کند با استفاده از این فرصت، حملات خود را به مواضع اوکراین در سراسر مرز شمالی و حومه شهر خارکیف تشدید کند.

روزنامه نیویورک تایمز اخیراً گزارش داد تاخیر در ارسال کمک های نظامی آمریکا به اوکراین موجب افزایش تلفات و کمبود شدید مهمات در نیروهای مسلح این کشور شده و نظامیان اوکراین را از جنگ دل زده کرده است.

به گزارش این روزنامه، پیشروی روس ها در منطقه روستایی «اوچرتین» واقعا در 9 مایلی شمال غرب آودیوکا در اواخر آوریل سال جاری میلادی مشخص می کند که چطور حتی یک شکاف کوچک در خطوط مقدم می تواند تاثیری شگرف داشته باشد.

«اولکساندر ولوشین» فرمانده 57 ساله و کهنه کار گردان تانک اوکراین دراین باره به نیویورک تایمز گفت: «اگر بخواهم صادقانه صحبت کنم، باید بگویم من می ترسم. چون اگر گلوله ای در کار نباشد، اگر من سرباز نداشته باشم، اگر تجهیزاتی در کار نباشد، مردان من نمی توانند بجنگند.»

311311

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ژنرال ناتو: روسیه توان پیشروی استراتژیک ندارد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ژنرال ناتو: روسیه توان پیشروی استراتژیک ندارد"، کلیک کنید.