چرا لژیونرها به ایران نمی‌آیند؟

چرا لژیونرها به ایران نمی‌آیند؟

به گزارش خبرگزاری دکتر نانو؛ نکته قابل توجه اینکه به‌جز پاسخ منفی لژیونرها به باشگاه‌های ایرانی، حالا برخی رسانه‌ها از تداوم این مشکل برای همراهی با تیم ملی نیز خبر می‌دهند تا با این شرایط آن دسته از لژیونرهای ملی‌پوشی که مشمول خدمت مقدس سربازی هستند و به اردوهای بعدی تیم ملی دعوت می‌شوند، از این پس برای خروج از کشور بعد از پایان هر اردو با مشکلاتی در این زمینه مواجه شوند.

به نقل از فرهیختگان، در واقع سردار آزمون، علیرضا جهانبخش، مهدی قایدی، علی قلی‌زاده، سامان قدوس، الهیار صیادمنش، سعید عزت‌اللهی، امیر عابدزاده و چند لژیونر دیگر در بین آن دسته از بازیکنانی قرار دارند که با این مشکل مواجه هستند و براساس اعلام برخی رسانه‌ها حتی برای همراهی تیم ملی نیز باید هرچه سریع‌تر نسبت به حل و فصل آن اقدام کنند. البته درنهایت شاید با مساعدت نهادهای ذی‌ربط این مساله برای همراهی با تیم ملی تا مدت‌زمان محدود و مشخصی حل شود اما به‌طور قطع پاسخ منفی لژیونرها به باشگاه‌های ایرانی بی‌ربط با لغو قانون قبلی و اجرایی شدن قانون جدید در ارتباط با قانون مشمولیت فوتبالیست‌هایی که به خدمت سربازی نرفته‌اند نیست و باعث شده است تا این نفرات فعلا به بازگشت به لیگ ایران فکر نکنند.

در این مورد شنیده‌های خبرنگار «فرهیختگان» حکایت از آن دارد که سازمان وظیفه عمومی به این دسته از بازیکنان که هنوز خدمت سربازی را سپری نکرده‌اند، اعلام کرده است در صورتی که قصد بازگشت به فوتبال ایران را داشته باشند نباید به حضور به تیم‌های دیگر فکر کرده و فقط باید برای تیم‌های نظامی به میدان بروند؛ تیم‌هایی نظیر ملوان در لیگ برتر یا فجرسپاسی و نیروی زمینی در لیگ دسته اول. البته همان‌طور که اشاره شد راه‌حل‌هایی برای رفع این محدودیت نیز وجود دارد و آن اینکه در صورت داشتن مجوزهای ممکن، بازیکن می‌تواند از معافیت تحصیلی یا کفالت برای همراهی با باشگاه‌های ایرانی غیرنظامی استفاده کند.

257 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا لژیونرها به ایران نمی‌آیند؟" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا لژیونرها به ایران نمی‌آیند؟"، کلیک کنید.