«پیکان سرخ» گردان‌های القسام بر قلب نظامیان صهیونیست

«پیکان سرخ» گردان‌های القسام بر قلب نظامیان صهیونیست

گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس از حمله به خودروی نظامی اشغالگران با موشک هدایت شونده چینی به نام «پیکان سرخ» خبر داد.

به گزارش دکتر نانو، گردان‌های القسام، شاخه نظامی حماس دوشنبه در دویست و شصت و دومین روز از جنگ غزه، صحنه‌هایی را از هدف قرار دادن خودروی جنگی رژیم صهیونیستی به نام «اوفک» با یک موشک هدایت شونده چینی به نام «پیکان سرخ» منتشر کرد.

این عملیات در غرب منطقه «تل زعرب» در شهر رفح در جنوب نوار غزه انجام شد.

این موشک یک موشک از نسل دوم موشک‌های ضدتانک است.

موشک پیکان سرخ از یک پرتابه ضد زره متشکل از یک کلاهک، یک راکت سوخت جامد و یک واحد کنترل متصل به سکوی پرتاب از طریق سیم تشکیل شده است تا از نظر بصری آن را به سمت هدف هدایت کند.

این موشک توانایی بالایی در اصابت به اهداف از فواصل بین سه تا چهار کیلومتر دارد و یکی از مهم ترین سامانه‌های موشکی است که ارتش آزادیبخش خلق چین از اواخر دهه ۱۹۸۰ به آن تکیه کرده است.

طبق گزارش الجزیره، این موشک در سال ۱۹۸۰ ساخته شد و در جنگ بوسنی و هرزه‌گوین مورد استفاده قرار گرفت.

«حاتم الفلاحی» کارشناس نظامی در این باره گفت: موشک پیکان سرخ که مقاومت از آن استفاده کرده است به حمله به خودروهای زرهی از مسافت چهار کیلومتری کمک می‌کند. این موشک‌ها توانایی بالایی برای حمله به خودروهای نظامی دارند. این نشان می‌دهد مقاومت سلاح‌های بیشتری دارد که می‌توانند خودروهای زرهی را هدف قرار دهند. این عملیات نشان می‌دهد واقعیت بسیار متفاوت از چیزی است که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و رهبران ارتش اسرائیل درباره نزدیک بودن پیروزی بر حماس می‌گویند.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«پیکان سرخ» گردان‌های القسام بر قلب نظامیان صهیونیست" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«پیکان سرخ» گردان‌های القسام بر قلب نظامیان صهیونیست"، کلیک کنید.