پیامد شعله ور شدن جنگ در شمال سرزمین های اشغالی برای صهیونیست ها

پیامد شعله ور شدن جنگ در شمال سرزمین های اشغالی برای صهیونیست ها

حزب الله لبنان از همان روزهای نخست به طور منظم و با استفاده از تجهیزات سبک خود به رویارویی مستقیم با رژیم صهیونیستی پرداخت و همواره در بیانیه های مختلف خود بر عزم رزمندگان حزب الله تا پایان یافتن جنگ غزه در مرزهای شمالی اراضی اشغالی تاکید کرد.

به گزارش دکتر نانو، به نقل از دفاع پرس: 9 ماه از جنگ غزه می گذرد، اما هنوز هیچ اقدام سازنده ای در عرصه دیپلماسی جز طرح نمایشی «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا که بیشتر در راستای نجات صهیونیست هاست تا کمک به مردم غزه، برای متوقف کردن نسل کشی رژیم صهیونیستی در غزه انجام گرفته نشده است؛ اما در میدان شجاعت و جسارت حزب الله لبنان، انصارالله یمن و سایر گروه های مقاومت که مستقیما در حمایت از مردم مظلوم فلسطین وارد جنگ شده اند، قابل تمجید است.

تنها یک روز بعد از جنگ غزه، حزب الله لبنان وارد درگیری با صهیونیست ها شد؛ راهبرد حزب الله لبنان در این جنگ خیلی دقیق و سنجیده است. آنها از روز اول جنگ تا به امروز به صورت کنترل شده و تدریجی عمل می کنند. کارشناسان بر این باورند که حزب الله برای اینکه به طور کامل دست خود را برای صهیونیست ها رو نکند از جنگ فراگیر با این رژیم خودداری کرده است تا تل آویو را مجبور کند که بخشی از توان خود را در جبهه شمال به کار ببرد.

عملکرد ارزشمند حزب الله لبنان در شمال سرزمین های اشغالی، ضمن اینکه توانمندی های بی نظیر این حزب را نشان داد، پوشالی بودن قدرت نظامی صهیونیست ها را نیز برملاء کرد. یکی از مهم ترین اقداماتی که حزب الله لبنان در شمال سرزمین های اشغالی انجام داده، سرنگون کردن پهپاد مدرن و پیشرفته رژیم صهیونیستی موسوم به «هرمس 900» است؛ چون مقاومت اسلامی لبنان با این اقدام نشان داد که به فناوری های مدرن تسلیحاتی دسترسی دارد. ماجرا آنجا برای صهیونیست ها دردناک می شود که پیش از اینکه حزب الله لبنان پهپاد هرمس 900 را هدف قرار دهد، شماری از کشورها درخواست خود برای خرید این پهپادها را به رژیم صهیونیستی داده بودند.

هرچند هدف حرب الله لبنان کاهش فشار نظامی در غزه بود، اما راهبرد کم نظیر آنها در شمال سرزمین های اشغالی، صهیونیست ها را مجبور کرد همه نیروهای نظامی آماده و ذخیره خود را عملا در شمال مستقر کند؛ چون مقاومت اسلامی لبنان با افزایش روز به روز حملات خود، وضعیت را در شمال سرزمین های اشغالی در حالت غیرعادی و هشدار حفظ کرد. 

آوارگی نزدیک به 100 هزار نفر از شهرک نشینان در جبهه شمالی و عدم رغبت آنها برای بازگشت، از دستاوردهای حملات منظم و حساب شده حزب الله به شمال سرزمین های اشغالی است. 

حملات بی امان حزب الله لبنان اعتراض های داخلی را نسبت به کم کاری رژیم صهیونیستی برای تامین امنیت این منطقه در بین بسیاری از شهرک نشینان برانگیخته است. در عین حال به دلیل مواجهه رژیم صهیونیستی با مشکل مهاجرت های اجباری، شهرک نشینان انتظار بازسازی سریع اماکن خسارت دیده را دارند که خود معضل دیگری برای سرکردگان رژیم صهیونیستی است. اهمیت این منطقه و ناکامی رژیم صهیونیستی در تامین امنیت آن باعث شد تا برخی مقامات همچون وزیر مهاجرت رژیم صهیونیستی، گشودن جبهه در شمال در مراحل اولیه جنگ را اشتباه بدانند.

اما با وجود اینکه کابینه نتانیاهو به دلیل ناتوانی در آزادی اسرای خود در غزه به شدت تحت فشار افکار عمومی قرار دارد و معترضان با برگزاری تظاهرات اعتراضی خواستار برکناری رییس دولت از قدرت هستند، مقامات صهیونیستی مدعی شدند که در حال برنامه ریزی برای جنگ تمام عیار با حزب الله لبنان در شمال سرزمین های اشغالی هستند. 

البته انتظار این می رود که کابینه جنگ طلب رژیم صهیونیستی جنگ جدیدی را در شمال سرزمین های اشغالی شروع کند و با حزب الله لبنان وارد جنگ شود؛ اما توانایی و آمادگی تمام عیار حزب الله لبنان به صهیونیست ها شکست سنگینی را تحمیل خواهد کرد که مثل شکست در «طوفان الاقصی» غیرقابل ترمیم خواهد بود.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیامد شعله ور شدن جنگ در شمال سرزمین های اشغالی برای صهیونیست ها" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیامد شعله ور شدن جنگ در شمال سرزمین های اشغالی برای صهیونیست ها"، کلیک کنید.