پسماندهای پزشکی اصفهان در زباله سوز صنعتی امحا می شود – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

پسماندهای پزشکی اصفهان در زباله سوز صنعتی امحا می شود - خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری دکتر نانو، مهران زینلیان ضمن تسلیت در پی شهادت جانسوز رییس جمهور شهید دکتر رییسی و هیات همراه، در خصوص برخی از اقدامات دولت سیزدهم در استان اصفهان، اظهار داشت: با حمایت های رییس جمهور شهید آیت الله رییسی پروژه های تامین آب اصفهان به مرحله اجرایی درآمدند.

وی ادامه داد: پروژه تامین آب استان اصفهان از دریای عمان که در دولت سیزدهم آغاز شد در فاز اول بیش از 90 درصد پیشرفت داشته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: در این پروژه 24 پیمانکار از ساحل دریای عمان تا اصفهان مشغول به فعالیت هستند و پروژه ای که کارشناسان معتقد بودند بیش از 11 سال به طول می انجامد از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون با حمایت های رییس جمهور شهید دکتر رییسی توانسته رکوردزنی کند.

وی خاطرنشان کرد: پروژه های تامین آب اصفهان در 26 برنامه و پنج راهکار اساسی تعریف و تدوین شده است که تمامی راهکارها به تایید رییس جمهور شهید رسیده بودند و بر اجرای آنها تاکید داشتند.

زینلیان با اشاره به دغدغه های زیست محیطی رییس جمهور شهید و تاکید بر این موضوع در استان اصفهان و سراسر کشور، اظهار داشت: می دانیم که یکی از چالش های بزرگ اصفهان در حوزه آلودگی هوا است، با توجه به تاکیدات رییس جمهور فقید در این خصوص، مدیریت استان تلاش کرد تا با برنامه های متعدد آلودگی هوای اصفهان را کاهش دهد.

وی ادامه داد: جدیت در اجرای پروژه های تامین آب استان اصفهان با همین هدف دنبال می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان بیان کرد: احداث نیروگاه های خورشیدی جهت تولید انرژی پاک در دولت سیزدهم در دستور کار قرار دارد و در این حوزه استان اصفهان گام های بلندی برداشته است زیرا معتقد هستیم بایستی ناترازی در حوزه انرژی به حداقل کاهش یابد.

زینلیان ادامه داد: در دولت سیزدهم خارج کردن منابع آلاینده غیرمتحرک با بسته های تشویقی نیز پس از سال ها محقق شده است.

وی عنوان کرد: در این خصوص اواخر سال گذشته 47 کوره آجرپزی از شعاع 50 کیلومتری شهر اصفهان خارج شد، برای مابقی صنایع کوچک آلاینده نیز بسته محیط زیستی تعریف شده است تا آلایندگی خود را به حداقل کاهش دهند.

زینلیان اظهار کرد: تولید و توزیع سوخت استاندارد، تسهیل در اجرای پروژه خطوط قطار شهری اصفهان، اختصاص بیش از 312 دستگاه اتوبوس درون شهری به شهرداری های استان و الزام به نوسازی دستگاه های حمل و نقل عمومی نیز از جمله مواردی است که در دولت سیزدهم در دستور کار قرار دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: دفع پسماندهای پزشکی کلان شهر اصفهان از قبل از انقلاب مد نظر قرار نداشته و این موضوع چالش هایی را برای محیط زیست اصفهان ایجاد کرده است اما در دولت سیزدهم، دفع پسماندهای پزشکی توسط زباله سوزه ای صنعتی پیگیری شده است.

زینلیان افزود: دفع پسماند پزشکی در تمامی بیمارستان های دولتی شهر اصفهان توسط زباله سوزه ای صنعتی انجام می شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین دفع پسماند پزشکی توسط بیمارستان های بخش خصوصی شهر اصفهان تا بهمن ماه سال جاری اجرایی خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان یکی از تاکیدات رییس جمهور شهید در سفر به اصفهان را توسعه صنعت گردشگری و صنایع وابسته دانست و عنوان کرد: مناطق نمونه گردشگری در استان اصفهان از جمله در شهرستان های خوانسار، ورزنه، نطنز و سمیرم پس از سال ها بلاتکلیفی در دولت سیزدهم گره گشایی و در مدار خدمت قرار گرفتند.

وی ادامه داد: تعیین تکلیف کارخانه ریسباف و احداث موزه منطقه ای اصفهان در این مجموعه پس از سال ها بلاتکلیفی در دولت سیزدهم محقق شد.

زینلیان در پایان اضافه کرد: رشد بیش از 100 درصدی اعتبارات مرمت بافت های تاریخی که در اصفهان در دولت سیزدهم رقم خورد در راستای تحقق همین موضوع مهم و اساسی است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پسماندهای پزشکی اصفهان در زباله سوز صنعتی امحا می شود – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پسماندهای پزشکی اصفهان در زباله سوز صنعتی امحا می شود – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.