پارک در ایستگاه های اتوبوس و تاکسی ممنوع است – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

پارک در ایستگاه های اتوبوس و تاکسی ممنوع است - خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری دکتر نانو به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، سرهنگ فیروز کشیر در برنامه شهر امن در استودیو پلیس پایتخت که از شبکه پنج سیما پخش می شد حضور یافت و در خصوص ترافیک و سد معبر توضیح داد و افزود: در گذشته ساختمان هایی داشتیم که ویلایی و بزرگ بوده اند و یک سری افراد معدود در آن زندگی می کردند ولی الان آن ویلا تبدیل به برج شده است که برخی از این واحدها دو یا سه پارکینگ دارند و برخی نیز اصلاً پارکینگ ندارند و مجبورند در همان معابری که در سال های گذشته وجود داشته و تغییری در آن صورت نگرفته پارک نمایند. به همین دلیل سد معبرها و ترافیک کاذب در برخی نقاط شهر به وجود می آید.

وی گفت: در برخی از این معابر مانند ایستگاه های اتوبوس و تاکسی که تجمع مسافران را شاهد هستیم، اگر خودرویی بخواهد در این محل پارک کند واقعاً باعث سد معبر خواهد شد و عبور و مرور را مختل خواهد کرد.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت: اگر در محلی کار داریم ولی جای پارک پیدا نمی شود، چقدر خوب است که خودرو را چند متر آن طرف تر و در محلی مناسب پارک کرده و کمی هم پیاده روی داشته باشیم تا هم ورزش حساب شود و هم وسیله نقلیه را نیز در یک محل امن و ایمن پارک کرده و سد معبر نیز نشده است.

وی افزود: باید به سمت و سویی برویم که قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنیم. شاید در ظاهر برخی بگویند یک تخلف کوچک است و یا یک سد معبر جزیی است اما چهره و زیبایی شهر، سلامت و ایمنی تردد دیگر خودروها و از همه مهم تر، زیر پا گذاشتن حقوق شهروندی را در پی خواهد داشت و اینجاست که باید بپرسیم مسیولیت اجتماعی و فردی شهروند کجاست؟

سرهنگ کشیر بیان داشت: هر یک از شهروندان که ساکن یک محدوده از شهر هستیم مجبوریم و باید مسیولیت فردی و اجتماعی را رعایت کنیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پارک در ایستگاه های اتوبوس و تاکسی ممنوع است – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پارک در ایستگاه های اتوبوس و تاکسی ممنوع است – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.