وضعیت سدهای کشور پس از بارش های اخیر/ کم بارشی کماکان گریبانگیر 11 استان

وضعیت سدهای کشور پس از بارش های اخیر/ کم بارشی کماکان گریبانگیر 11 استان

حجم آب موجود مخازن سدهای کشور با یک درصد رشد از 31.97 میلیارد مترمکعب در سال گذشته به 32.39 میلیارد مترمکعب در سال آبی جاری رسیده است.

به گزارش دکتر نانو از وزارت نیرو، بر اساس تازه ترین گزارش شاخص های مهم آب و برق (بارش و سدها) شرکت مدیریت منابع آب ایران، ورودی مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی تا امروز (16 اردیبهشت) 28.69 میلیارد مترمکعب به ثبت رسیده است، این در حالی است که این عدد در سال گذشته برابر با 30.32 میلیارد مترمکعب بوده است که نشان از کاهش 5 درصدی ورودی سدهای کشور دارد.
اما از ابتدای سال آبی جاری تا کنون میزان خروجی سدهای کشور به ترتیب در سال جاری و سال گذشته 17.98 میلیارد مترمکعب و 17.44 میلیارد مترمکعب به ثبت رسیده است که بیانگر رشد 3 درصدی است.
حجم آب موجود مخازن سدهای کشور با یک درصد رشد از 31.97 میلیارد مترمکعب در سال گذشته به 32.39 میلیارد مترمکعب در سال آبی جاری رسیده است و در مجموع میزان پرشدگی سدهای کشور 65 درصد تخمین زده شده است.
ارتفاع ریزش های جوی کشور نیز معادل 219.2 میلی متر است، این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره های مشابه دراز مدت (221.3 میلی متر) یک درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته (188.1 میلی متر) 17 درصد افزایش را نشان می دهد.
این گزارش حاکی است بر اساس شاخص اختلاف سال آبی جاری با متوسط دراز مدت (55 سال) میزان بارندگی ها در این بازه زمانی در سیستان و بلوچستان 69 درصد، یزد 56 درصد، خراسان جنوبی 27 درصد و ایلام 24 درصد افزایش یافته است.
این در حالی است که کم بارشی گریبانگیر 11 استان بوده و از جمله قزوین 28 درصد، تهران 24 درصد، خراسان رضوی 24 درصد، سمنان 22 درصد و زنجان 20 درصد کاهش داشته است.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وضعیت سدهای کشور پس از بارش های اخیر/ کم بارشی کماکان گریبانگیر 11 استان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وضعیت سدهای کشور پس از بارش های اخیر/ کم بارشی کماکان گریبانگیر 11 استان"، کلیک کنید.