وزیر کشور: لغو روادید برای اربعین امسال هم پابرجا است

وزیر کشور: لغو روادید برای اربعین امسال هم پابرجا است

وزیر کشور در دیدار با همتای عراقی اش با بیان اینکه صدور گذرنامه اربعین همچون روال گذشته خواهد بود، تاکید کرد: لغو روادید نیز امسال برای مراسم اربعین حسینی (ع) اعمال خواهد شد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری دکتر نانو، احمد وحیدی، وزیر کشور سه شنبه شب در دیدار وزیر کشور عراق و هییت همراه وی که با محوریت اربعین حسینی (ع) به تهران سفر کرده است، افزود: در این شرایط که داغدار رییس جمهور شهید و همراهانشان هستیم، باعث افتخار است که از شما برادران عراقی میزبانی می کنیم.

وزیر کشور با اشاره به شهادت رییس جمهور و همراهان ایشان افزود: این مصیبت وارد شده سخت بود، اما وقفه ای در کار دولت جمهوری اسلامی ایران پیش نیامد و در این شرایط افتتاح دو مجلس (خبرگان و مجلس شورای اسلامی) را داشتیم. همچنین یک جنبش و حماسه توسط مردم ایران در بدرقه رییس جمهور شهید و همراهانشان رقم خورد که باعث مباهات است.

وی گفت: از برادران خود در عراق و همچنین رییس جمهور و نخست وزیر این کشور بابت اعلام کردن عزای عمومی و حضور در ایران تشکر می کنم و این نشان دهنده روابط عمیق و بالا بین دو ملت و دو کشور ایران و عراق است.

وحیدی اظهار کرد: در این نشست قرار است درباره موضوعات مختلف از جمله اربعین حسینی گفت وگو کنیم و امیدوارم روابط ایران و عراق ارتقاء بیشتری پیدا کند.

عبدالامیر الشمری وزیر کشور عراق نیز در این دیدار ضمن تسلیت شهادت رییس جمهور ایران آیت الله رییسی، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و هییت همراه، به رهبر انقلاب، ملت و دولت ایران گفت: خبر شهادت ایشان را دریافت کردیم. از خدای متعال برای درگذشت ایشان رحمت و برای بازماندگان، صبر مسیلت داریم.

وی ادامه داد: آقای رییسی انسانی مومن، صادق و مدافع راستین اسلام و انقلاب، قدس و یاور مظلومان بود. همان طور که آیت الله سیستانی گفت، ایران همچنان رهبرانی این چنینی را تربیت خواهد کرد.

وزیر کشور عراق افزود: امروز در چارچوب روابط مستحکم و تاریخی دو ملت و دو کشور، تقویت همکاری ها و توسعه روابط به ویژه امنیت دو کشور اینجا هستیم تا بتوانیم به ثبات امنیت در منطقه کمک کنیم.

الشمری با بیان اینکه ایران و عراق دارای پیوندها و اهداف مشترکی هستند، گفت: گذشته از آن، از گذشته خون شهدای ایران و عراقی در هم آمیخته و در استمرار راه سیدالشهد (ع) است.

وی با بیان اینکه برای بررسی نحوه به کارگیری ظرفیت ها برای استقبال از میلیون ها زایر امام حسین (ع) اینجا هستیم، تصریح کرد: باید از تلاش های پیشگیرانه کمیته مشترک هماهنگی برای زیارت اربعین قدردانی کنیم. این کمیته تلاش های زیادی را صورت داده و فقط معطوف به مشکلات امنیتی که همه مشکلات را پوشش داده، نیست.

الشمری افزود: وزارت کشور عراق به جد علاقه مند است همکاری ها را با وزارت کشور ایران ادامه دهد به نحوی که بتوان یک همگرایی امنیتی را بین دو کشور ایجاد کرد. در این راستا می توانیم برای شراکت راهبردی خود اقدام کنیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر کشور: لغو روادید برای اربعین امسال هم پابرجا است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر کشور: لغو روادید برای اربعین امسال هم پابرجا است"، کلیک کنید.