وزیر کار: انتخابات مظهر جمهوریت نظام اسلامی است

وزیر کار: انتخابات مظهر جمهوریت نظام اسلامی است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه انتخابات مظهر جمهوریت نظام اسلامی است، گفت: حماسه حضور مردم در راهپیمایی امروز 22 بهمن نیازمند یک حلقه مکمله یعنی حماسه 11 اسفند و مشارکت پرشور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری است.

سیدصولت مرتضوی 22 بهمن ماه در مراسم بزرگداشت یوم الله 22 بهمن که با حضور گسترده مردم و راهپیمایان در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد با تبریک چهل وپنجمین فجر انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام راحل (ره) با قدردانی از عموم مردم برای حضور پرشکوه در راهپیمایی 22 بهمن، اظهار کرد: دهه فجر امسال مقارن با عید بزرگ مبعث پیامبر گرامی اسلام (ص) بود و بعثت، هدیه خداوند بر عالم بشریت و هدایت گر انسان از ظلمت به نور است.

مرتضوی بیان کرد: امت ایران اسلامی در ادامه مسیر انقلاب، بستر تداوم آن را در جهان سراسر ظلم فراهم کردند و در طول چهار و نیم دهه که از عمر انقلاب می گذرد، این امت خداجوی همواره در صف اول بودند؛ آنان همواره در جبهه های مختلف از جبهه جهاد علیه استکبار تا خودکفایی و نیز در فتح قله های دانش مبارزه کردند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه 22 بهمن روز پایان وابستگی به بیگانگان و رها شدن از اسارت بود، افزود: امام (ره) در ابتدای زمامداری، مردم را به دو رکن اساسی یعنی استقلال و آزادی بشارت دادند که استقلال جمهوری اسلامی ایران از یوغ بیگانگان امروز در کمتر ملتی قابل مشاهده است.

وی با بیان اینکه 22 بهمن نماد انسجام ملی در مقابل اراده جهانیان است، توضیح داد: بر کسی پوشیده نیست که جهان استکبار از شرق تا غرب همواره پشتیبان نظام ستمشاهی بودند، اما انقلاب آمد و بساط استکبار را در هم پیچید؛ به برکت این انقلاب امروز حضور پرشور ملت ایران را در عرصه های مختلف مشاهده می کنیم و این انقلاب نه فقط در جغرافیای ایران اسلامی بلکه در تمامی جوامع بشری اثرگذار است.

مرتضوی تصریح کرد: انقلاب اسلامی قطب های قدرت را بازتعریف و نظریه ای به نام عدالت اجتماعی ذیل نظریه حکومت دینی و ولایت فقیه را پیاده سازی کرد؛ انقلاب اسلامی ایران باعث شد تا دیگر نه انقلابی با تفکر مارکسیستی و نه اندیشه لیبرالیست به وقوع بپیوندد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برخی دستاورد های انقلاب را یادآور شد و تاکید کرد: از زمان شکل گیری نظام تا کنون، به طور میانگین هر ساله یک انتخابات در کشور برگزار شده است، افزایش سن امید به زندگی، افزایش پوشش تحصیلات تکمیلی، انجام سخت ترین جراحی ها و درمان های پیشرفته در اقصی نقاط ایران اسلامی، افزایش توان دفاعی و صنعت فضایی به اذعان دوست و دشمن، پیشرفت ها در علوم و صادرات دانش، صنایع سنگین و فراسنگین، پرتاب ماهواره ها به فضا و … از جمله افتخارات نظام اسلامی است.

مرتضوی با اشاره به اینکه انتخابات مظهر جمهوریت نظامی اسلامی است، گفت: حماسه حضور مردم در راهپیمایی امروز 22 بهمن نیازمند یک حلقه مکمله یعنی حماسه 11 اسفند و مشارکت پرشور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری است. در ابتدای انقلاب وقتی اندیشه های گوناگون در داخل و خارج به دنبال ارایه و تحمیل نظر در خصوص تشکیل حکومت بودند، امام (ره) قایل به حکومت جمهوری اسلامی نه یک کلمه کمتر و نه بیشتر، بودند.

وی با بیان اینکه انتخابات نماد و مظهر جمهوریت نظام جمهوری اسلامی ایران و حق مردم است چهار راهبرد رهبری در خصوص انتخابات را یادآور شد و توضیح داد: چهار راهبرد مشارکت، رقابت، امنیت و سلامت باید در این عرصه مهم سیاسی مورد توجه قرار گیرد. بستر مشارکت به فضل الهی فراهم شده است و در این راستا، وزارت کشور و تمامی دستگاه های اجرایی و شورای نگهبان حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام بوده و پای کار هستند.

مرتضوی افزود: در انتخابات پیش رو برای مجلس، به ازای هر کرسی 50 نفر با هم رقابت می کنند و نظیر این را در هیچ جای دنیا حتی در کشور هایی که خود را مهد تمدن می دانند، سراغ نداریم و لذا بستر رقابت سالم فراهم است.

وی در پایان گفت: انتخابات حق الناس است و دولت جمهوری اسلامی به عنوان مجری انتخابات تا پای جان برای این رهنمود ایشان و فراهم کردن سلامت و صحت انتخابات تلاش و ایستادگی می کند. امروز به فضل الهی هم مشارکت و هم رقابت، امنیت و سلامت انتخابات یک امر مردم پایه است و مردم همواره در میدان حضور دارند که نمونه آن را امروز در حماسه حضور اهالی ولایتمدار چهارمحال و بختیاری مشاهده کردیم و شرمنده کرامت آنان هستیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر کار: انتخابات مظهر جمهوریت نظام اسلامی است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر کار: انتخابات مظهر جمهوریت نظام اسلامی است"، کلیک کنید.