ورود سامانه بارشی به کشور از فردا

ورود سامانه بارشی به کشور از فردا

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از نفوذ سامانه بارشی به جنوب غرب کشور از فردا خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با دکتر نانو، درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز شنبه ( 21 بهمن) در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است.

وی افزود: یکشنبه (22 بهمن) با ورود سامانه بارشی به جنوب غرب کشور در مناطقی از جنوب غرب و جنوب کشور ابرناکی، رگبار باران و رعد و برق و وزش باد رخ می دهد. این وضعیت دوشنبه (23 بهمن) در فارس، بوشهر، هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب و غرب کرمان نیز رخ می دهد.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: این سامانه سه شنبه (24 بهمن) در شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان موجب بارش پراکنده شده و سپس از کشور خارج می شود.

ضیاییان گفت: چهارشنبه (25 بهمن) مجدداً جوی پایدار در سطح کشور حاکم خواهد بود. شایان ذکر است با توجه به تشدید فعالیت این سامانه بر روی دریا خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان از بعد از ظهر یکشنبه تا بعد از ظهر سه شنبه مواج و متلاطم و جنوب خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان دوشنبه شب طوفانی خواهد بود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران نیز گفت: آسمان تهران فردا (22 بهمن) کمی ابری تا نیمه ابری در بعضی ساعت ها غبار محلی با حداقل دمای 6 و حداکثر دمای 16 درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه (23 بهمن) صاف در بعضی ساعت ها غبار محلی با حداقل دمای 7 و حداکثر دمای 17 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی امروز و فردا بندرعباس با دمای 24 و 23 درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای -9 و 8- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورود سامانه بارشی به کشور از فردا" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورود سامانه بارشی به کشور از فردا"، کلیک کنید.