هشدار به داوطلبان کنکور و شرکت کنندگان در امتحانات نهایی

هشدار به داوطلبان کنکور و شرکت کنندگان در امتحانات نهایی

آفتاب نیوز :

رییس پلیس فتای تهران بزرگ نسبت به کلاهبرداری از داوطلبان کنکور و همچنین امتحانات نهایی با بهانه فروش سوالات و … هشدار داد و گفت: در ایام منتهی به برگزاری کنکور و آزمون های جامع، داوطلبان باید مراقب افراد سودجو و فرصت طلب باشند.

سرهنگ داوود معظمی گودرزی با هشدار به داوطلبان شرکت در کنکور و امتحانات نهایی گفت: در ایام منتهی به برگزاری کنکور و آزمون های جامع داوطلبان باید مراقب افراد سودجو و فرصت طلب باشند. این افراد با سوءاستفاده از اضطراب و نگرانی داوطلبان دست به کلاهبرداری می زنند و در پوشش تبلیغاتی نظیر فروش سوالات کنکور، فروش منابع اصلی کنکور، آزمون ها و … اقدام به کلاهبرداری از داوطلبان می کنند.

وی با بیان اینکه این نوع از کلاهبرداری نزدیک به زمان برگزاری آزمون ها رخ می دهد، گفت: متاسفانه افراد زیادی هم درگیر این نوع از کلاهبرداری می شوند. عمدتا تبلیغات این افراد سودجو نیز در بستر شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها انجام می شود و در نهایت نیز یا داوطلبان را به صفحات فیشینگ هدایت کرده و حساب بانکیشان را خالی می کنند، یا اینکه سوالات جعلی را به فروش رسانده و در نهایت سبب می شوند که داوطلبان به این امید واهی که سوالات را در اختیار دارند، نتایج بدی در کنکور اخذ کرده و هم کنکور را از دست بدهند و هم مبلغ زیادی را پرداخت کنند.

رییس پلیس فتای تهران بزرگ با بیان اینکه مجرمان سایبری پا را فراتر گذاشته و در ماه های اخیر شاهد پیش فروش سوالات کنکور در فضای مجازی بودیم، گفت: مجرمان سایبری با جعل هویت و با ادعای واهی دسترسی به سوالات آزمون سراسری یا ارتباط و همکاری با طراحان سوال، اقدام به اخاذی و کلاهبرداری از داوطلبان کنکور می کنند. همچنین در مواردی اقدام به جعل لوگوی سازمان سنجش می کنند تا افراد بیشتری را وسوسه کرده و مورد اغفال قرار دهند.

معظمی گودرزی با بیان اینکه انتشار چنین آگهی هایی در فضای مجازی جرم است، گفت: همچنین هرگونه خرید و فروش تحت عنوان فروش سوالات کنکور و آزمون ها و… در فضای مجازی جرم است. از این رو لازم است که مردم به هیچ عنوان فریب تبلیغات دروغین جذاب و اغوا کننده فروش سوالات کنکور در شبکه های اجتماعی را نخورند و صرفا با تکیه بر دانش و معلومات خود در کنکور شرکت کنند. هچنین هرگونه اخبار در مورد کنکور و آزمون های جامع را از رسانه های رسمی و سایت رسمی سازمان سنجش پیگیری کنند.

منبع: دیدار

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار به داوطلبان کنکور و شرکت کنندگان در امتحانات نهایی" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار به داوطلبان کنکور و شرکت کنندگان در امتحانات نهایی"، کلیک کنید.