نمای سنگ بهتر است یا آجر نسوز نما؟

آفتاب نیوز :

این سوالی است که همه ی سازندگان در مرحله نماسازی ساختمان مطرح می کنند. همانطور که اطلاع دارید نما یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین مراحل ساخت خانه است که در زیبایی و استحکام نقش مهمی برعهده دارد. در بین انواع متریال های موجود، نمای آجری با تنوع بی نظیری که در طرح و رنگ دارد رقیب بسیار سختی برای نمای سنگی معرفی می شود.

انواع آجر نسوز نما برای نمای ترکیبی سنگ و آجر

علاوه بر سنگ ها که انواع مختلفی دارند و از آن ها می توان در نماکاری ساختمان استفاده کرد، انواع متنوعی از آجر نسوز نما مخصوص نمای ساختمان نیز وجود دارد که دارای رنگ ها و طرح های مختلفی نیز هستند. برای استفاده از آجر های مختلف باید به نوع سنگ نیز توجه داشته باشید و از رنگ متناسب با آن استفاده کنید. در حال حاضر ترکیب آجر های مشکی با سنگ گرانیتی از پرطرفدارترین نما های ساختمان هستند. انواع آجرنما ها عبارتند از:

•    آجر سنتی
•    آجر مشکی
•    آجر نسوز
•    آجر طوسی
•    آجر زرد
•    آجر نسوز قرمز

نمای ترکیبی سنگ و آجر نسوز قرمز

نمای ترکیبی سنگ و آجر نسوز قرمز یک ترکیب بسیار فوق العاده جذابی است که حتی می توان در داخل ساختمان نیز از این ترکیب استفاده کرد. در سال های گذشته استفاده از این آجر ها در ساختمان سازی کاربرد بسیاری داشت، البته کمتر کسی پیدا می شد که به نمای ساختمان توجه داشته باشد، اما در حال حاضر به این دلیل که ترکیب نما سنگ و آجر مدرن مورد توجه قرار گرفت بسیاری از مهندسان و طراحان به دلیل دوام و ماندگاری بالایی که این ترکیب دارد و زیبایی ظاهری آن، از انواع نمای کلاسیک نمای ترکیبی آجر و سنگ، نمای ترکیبی سنگ و آجر نسوز استفاده می کنند.

کاربرد نمای ترکیبی سنگ و آجر نسوز نما در ساختمان

 فرقی ندارد که از نمای ترکیبی آجر و سنگ ویلایی استفاده کنید یا نمای ترکیبی آجر سرامیک مدنظر شما باشد، کاربرد هر یک از این نما ها در ساختمان محدودیتی ندارد و در ساختمان های تجاری، مسکونی، اداری می توان از ترکیب انواع آجر و سنگ استفاده کرد. مزایایی که این روش دارد باعث شده تا همه با خیالی آسوده از این روش برای پوشش بیرونی ساختمان استفاده کنند. از جمله مزایایی که نمای ساختمان های سنگ و آجر دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نمای سنگ بهتر است یا آجر نسوز نما؟

1.     قیمت مناسب نمای ترکیبی سنگ و آجر نسوز نما

با توجه به اینکه نمای ترکیبی سنگ و آجر در انواع مختلف آن قیمت بسیار پایینی دارد، بسیاری از مصرف کنندگان به استفاده از این نمای ترکیبی تمایل دارند. دلیل پایین بودن قیمت این روش هم استفاده از مواد تشکیل دهنده ارزان قیمت برای ساخت نمای ترکیبی سنگ و آجر می باشد.

 این محصولات با خاک رس و آهن تولید می شوند و قیمت پایینی دارند، همچنین رنگ آمیزی هایی که برای این نما به کار می رود از دسته مصالح طبیعی می باشد و آن ها نیز قیمت کمی دارند. از آنجا که طراحان برای پیاده سازی نما های سنگ و آجر یک طبقه، نمای ترکیبی سنگ و آجر دو طبقه و. به مشکلی بر نمی خورند و بسیار سریع انجام می شود، هزینه های این مرحله نیز کاهش می یابد.

2.     مقاومت بالا

مقاومت بالایی که نمای سنگ و آجر ساختمان های دو طبقه دارند و یا استقامتی که نمای ویلا سنگ و آجر در برابر شرایط جوی و عوامل محیطی دارد معروف است؛ به همین دلیل این مصالح ساختمانی بسیار پرطرفدار می باشند. روش تولید سنگ و آجر یکی از دلایل هایی می باشد که باعث افزایش مقاومت این نما ها در برابر باران های اسیدی، نور خورشید و حرارت بالا می باشد. سنگ و آجر هایی که رنگ طبیعی دارند مقاومت بالایی در برابر فرسایش داشته و همین امر جز یکی از مزایای این آجر ها محسوب خواهد شد. به همین خاطر در درازمدت از نمای آجر و سنگ، آجر نسوز قرمز و. در نماکاری ساختمان استفاده خواهد شد و هیچ نگرانی بابت تغییر رنگ یا فرسایش آن ها وجود ندارد، چون به میزان زیادی در برابر تخریب و فرسایش مقاومت داشته و دفع آب خوبی دارند.

3.     زیبایی قابل توجه

به دلیل استفاده از رنگ بندی های متنوع در نمای ترکیبی سنگ و آجر، زیبایی این طرح ها توانسته هر سلیقه ای را راضی کند. 

انواع سنگ برای نمای ترکیبی سنگ و آجر نسوز نما

با توجه به اینکه یکی از جدیدترین و مدرن ترین سبک های طراحی نمای ساختمان، استفاده از سنگ و آجر نسوز است، بهتر است که با انواع سنگ هایی که قابلیت ترکیب با نمای آجر را دارند آشنا شوید. انواع سنگ هایی که برای نمای ترکیبی آجر و سنگ ویلایی و یا نمای ترکیبی آجر و سنگ های دو طبقه، ساختمان های یک طبقه و… استفاده می شوند عبارتند از:

•    سنگ لایم استون
•    سنگ تراورتن
•    سنگ تزیینی
•    سنگ مرمر
•    سنگ گرانیت
•    سنگ مرمریت

نمای رومی ترکیبی از سنگ و آجر نسوز نما

یکی از جدیدترین سبک های اجرای نمای ترکیبی ساختمان با استفاده از سنگ و آجرنمای رومی است. در این روش نماکاری از آجر نسوز قرمز استفاده می شود که علاوه بر دارا بودن زیبایی، مقاومت بسیار بالایی نیز دارد. معمولا آجر هایی در این روش کاربرد دارد که دارای رنگ های قرمز و قهوه ای می باشند. این نماکاری ها علاوه بر نمای ساختمان یک طبقه و نمای سنگ و آجرساختمان دوطبقه، در نماکاری کاربرد دارد.

نمای سنگ بهتر است یا آجر نسوز نما؟

نمای ترکیبی چیست؟

اگر از نمای ساختمان از چند نوع متریال مختلف استفاده می شود به آن نمای ترکیبی می گویند. دلایل استفاده از نمای ترکیبی می تواند به موارد های متعددی اشاره کرد، اما اصلی ترین علت آن زیباتر شدن و جذاب تر شدن نمای ساختمان به دلیل عدم یکنواختی در استفاده از یک نوع مصالح می باشد. انواع نمای ترکیبی:

•    نمای ترکیبی سنگ و آجر نسوز قرمز
•    نمای ترکیبی سنگ و چوب ترموود
•    نمای ترکیبی آجر و شیشه
•    نما های ترکیبی کامپوزیت، کرتین وال، بتن اکسپوز و …
•    نمای ترکیبی آجر و سرامیک (گاهی ساختمان ساز ها در پروژه های مختلف برای کاهش هزینه ها به جای سنگ از سرامیک استفاده می کنند که این مورد را به هیچ عنوان توصیه نمی کنم)

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نمای سنگ بهتر است یا آجر نسوز نما؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نمای سنگ بهتر است یا آجر نسوز نما؟"، کلیک کنید.