نقشه ریسک شهر تهران بروزرسانی شد – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

نقشه ریسک شهر تهران بروزرسانی شد - خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری دکتر نانو، علی نصیری در اختتامیه کنفرانس بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله؛ اظهارداشت: تاکنون ما 20 کمیته تخصصی اندیشه ورز طراحی کردیم و در این کمیته با حضور جامعه دانشگاهی برای بررسی موضوعات مدیریت بحران در تعامل هستیم.

وی افزود: فعال ترین کمیته ما، کمیته زلزله و زمین لغزش است که با حضور اساتید مربوطه تاکنون 20 جلسه آن با موفقیت برگزار شده است.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به تعاملات با شورای شهر ادامه داد: تعامل خیلی خوبی هم با شورای اسلامی شهر تهران آغاز شده و امیدوارم در این تعاملات به نتایجی دست پیدا کنیم که در زندگی مردم تاثیرگذار باشد.

نصیری با بیان اینکه همه اقدامات ما در حوزه مدیریت بحران نیازمند تمرکز در تصمیم گیری و هماهنگی های بین بخشی است؛ گفت: مهمترین چالش ما در حوزه مدیریت بحران کشور نیز موازی کاری هاست. برخی کارها به وسیله چند دستگاه انجام می شود به گونه ای که گاهی اوقات اقداماتشان همدیگر را نقض می کند و گاهی اوقات هم یک سری کارها در کل بر زمین می ماند.

وی افزود: اگر این مشکل حل شود بسیاری از مشکلات ما در این عرصه حل می شود. در نتیجه باید در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی های مدیریت بحران مرکزیت واحد داشته باشیم.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران یادآور شد: نقشه ریسک شهر تهران بعد از سال ها بروزرسانی شد و از میان 55 مخاطره ای که در شهر تهران احتمال وقوع آنها وجود دارد، 14 مخاطره خطرآفرین شناسایی شده است.

نصیری گفت: تهران کلانشهری پیچیده است و با همه مسایلی که در نتیجه این مخاطرات احتمالی دارد، در برابر بدترین سناریوهایی زلزله مورد بررسی قرار گرفت و نقشه گسل های آن در حال بروزرسانی است. همچنین ضوابط احداث در پهنه های گسلی هم مشخص شده و بروزرسانی آن در حال انجام است.

وی به تشریح آسیب هایی پرداخت که در زمان وقوع زلزله های بزرگ به وجود می آید و یادآور شد که زلزله تهران در هر سطحی که باشد؛ یک حادثه ملی است.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: ما هنوز مشکلات خاص خود را داریم اما با این حال، پیشرفت هایی در زمینه های مختلف داشته ایم و همه تلاش خود را برای بهبود شرایط می کنیم؛ هر چند هنوز با نقطه ایده آل فاصله داریم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نقشه ریسک شهر تهران بروزرسانی شد – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نقشه ریسک شهر تهران بروزرسانی شد – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.