نعیمی: فقدان مهارت های اجتماعی و ارتباطی در برخی از دانشجویان

نعیمی: فقدان مهارت های اجتماعی و ارتباطی در برخی از دانشجویان

سرپرست معاونت امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان گفت: تغییراتی که درخانواده رخ داده است سبب شده تا ما با دانشجویانی در دانشگاه مواجه باشیم که فقدان مهارت های اجتماعی وارتباطی را دارند.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری دکتر نانو، نشست دبیران کانون های علمی و فرهنگی ایثار دانشگاه های سراسر کشور به میزبانی دانشگاه خوارزمی در حال برگزاری است.

ابراهیم نعیمی سرپرست معاونت امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان در این مراسم ضمن خیر مقدم به میهمانان و تبریک دهه کرامت و میلاد امام رضا علیه السلام و حضرت معصومه سلام الله علیها گفت: چند سالی می شود که در کشور ما تغییر نسلی رخ داده است به طوری که 40 درصد متولدین دهه 50 به بعد، تک فرزند هستند و خانواده های بیش از 3 فرزند انگشت شمار شده اند.

وی با بیان اینکه کاهش بُعد خانوار تبعات متعددی دارد که ما در دانشگاه با بخشی از آنها مواجه هستیم؛ افزود: زمانی که خانواده ها کم جمعیت شده اند فرزندان با محرک های ارتباطی کمتری مواجه هستند، اما زمانی که این خانواده در حد تعادل یعنی 4 فرزند شامل دوپسر و دو دختر باشد این فرزندان در مواجه با یکدیگر مهارت های اجتماعی را می آموزند.

وی تصریح کرد: تغیراتی که در خانواده رخ داده است سبب شده تا ما با دانشجویانی در دانشگاه مواجه باشیم که فقدان مهارت های اجتماعی و ارتباطی را دارند.

 نعیمی اظهار کرد: ما باید تلاش کنیم با برنامه های متفاوت این کمبود را جبران کنیم، در حقیقت کانون های ایثار یکی از مجموعه های فعلی دانشجویی و هدفمند است که برای ترویج فرهنگ از خودگذشتی و فداکاری ایجاد شده است و دبیران کانون ها می توانند با جذب دانشجویان مبتنی بر احساس مسولیت اجتماعی علاوه بر افزایش مهارت های اجتماعی و فردی فرهنگ از خودگذشتگی را نیز به دانشجویان منتقل کنند.

سرپرست معاونت امور دانشجویان داخل با بیان اینکه همه ما مدیون ایثار و بزرگواری خانواده های معظم شهدا هستیم که در عرصه های متفاوت متحمل آسیب شده اند و همچنان در صحنه حضور دارند، گفت: باید بتوانیم با انسجام تشکیلاتی و تلاش مجموعه های دانشجویی به جذب حداکثری دانشجویان بپردازیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نعیمی: فقدان مهارت های اجتماعی و ارتباطی در برخی از دانشجویان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نعیمی: فقدان مهارت های اجتماعی و ارتباطی در برخی از دانشجویان"، کلیک کنید.