نسخه آمریکایی فناوری تیک تاک ساخته می شود

نسخه آمریکایی فناوری تیک تاک ساخته می شود

تیک تاک سرگرم ساخت نسخه آمریکایی الگوریتم توصیه خود برای 170 میلیون کاربرش در آمریکاست تا بتواند به صورت مستقل از شرکت مادر چینی خود فعالیت کند و جلوی ممنوعیت فعالیتش را بگیرد.

به گزارش دکتر نانو، منابع آگاه اظهار کردند: شرکت بایت دنس که شرکت چینی مادر تیک تاک است، کار روی جدا کردن کد سورس تیک تاک را در اواخر سال گذشته و پیش از  تصویب قانون آمریکایی برای فروش اجباری فعالیتهای تیک تاک در آمریکا را صادر کرده بود. این قانون در آوریل، به اجرا درآمد. به محض این که این کد، جدا شود، می تواند زمینه را برای جداسازی فعالیت های آمریکایی تیک تاک مهیا کند؛ هر چند که فعلا برنامه ای برای این کار وجود ندارد.

این شرکت پیش از این اعلام کرده بود برنامه ای برای فروش دارایی های آمریکایی خود ندارد و چنین اقدامی، غیرممکن است.

تیک تاک به این خبر واکنش نشان داد و در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد گزارش رویترز، گمراه کننده و نادرست است و بخشی از متن شکایت فدرال خود را منتشر کرد که تصریح می کند درخواست برای جداسازی فعالیت های تیک تاک در آمریکا، از نظر تجاری و فنی امکان پذیر نیست.

تیک تاک و بایت دنس، در دادگاه فدرال آمریکا، شکایتی را تنظیم کرده اند تا مانع اجرای قانون فروش اجباری یا مسدود شدن اپلیکیشن تیک تاک تا 19 ژانویه شوند.

دو منبع آگاه از پروژه تیک تاک، اظهار کردند: در چند ماه گذشته، صدها مهندس بایت دنس و تیک تاک در آمریکا و چین، دستور یافته اند میلیونها خط کد را جدا کنند. ماموریت مهندسان، ایجاد بیس کد جداگانه ای است که مستقل از سیستم های مورد استفاده نسخه چینی تیک تاک به نام «دوین» است.

رویترز پیش از این گزارش کرده بود فروش اپلیکیشن تیک تاک با الگوریتم آن، کاملا بعید است. دولت چین در سال 2020، الگوریتم توصیه محتوای تیک تاک را به فهرست کنترل صادرات خود افزود و فروش یا واگذاری الگوریتم تیک تاک را به دریافت مجوز دولت، ملزم کرد.

بر اساس گزارش رویترز، کد سورس موتور توصیه تیک تاک، توسط مهندسان بایت دنس در چین طراحی شده و برای فعالیت در بازارهای جهانی مختلف از جمله آمریکا، سفارشی شده است.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نسخه آمریکایی فناوری تیک تاک ساخته می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نسخه آمریکایی فناوری تیک تاک ساخته می شود"، کلیک کنید.