نتایج رسمی اولیه انتخابات اعلام شد

در حال بروزرسانی…

نتایج رسمی اولیه انتخابات اعلام شد

سخنگوی ستاد انتخابات کشور آرای شمارش شده چهاردهمین دوره ریاست جمهوری را تا این لحظه اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری علم و فناوری دکتر نانو، محسن اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور آرای شمارش شده چهاردهمین دوره ریاست جمهوری با حضور در جمع خبرنگاران آخرین نتایج رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کرد.

اعلام نتیجه اولیه ساعت ۰۳:۲۲

محسن اسلامی، سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور، بامداد امروز با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات با اعلام نتایج رسمی اولیه انتخابات اظهار کرد: اولین آمار رسمی ستاد انتخابات کشور برای نتایج انتخابات ریاست‌ جمهوری نشان می‌دهد، از تعداد ۷ هزار و ۳ شعبه شمارش و تجمیع‌شده که شامل کل آرا اعم از صحیح و باطله است، ۲ میلیون و ۳۷۲ هزار و ۸۶۶ تعرفه شمارش شده است که مسعود پزشکیان حائز ۹۷۳ هزار و ۵۲ رأی، سعید جلیلی ۹۶۳ هزار و ۶۱۵ رأی، محمدباقر قالیباف با ۳۴۱ هزار و ۵۶ رأی و مصطفی پورمحمدی ۱۵ هزار و ۶۲۵ رأی شده‌اند.

وی افزود: تعداد کل شعب اخذ رأی در کشور ۵۸ هزار و ۶۴۰ شعبه است. تعداد کل شهرستان‌های کشور نیز ۴۸۲ شهرستان است که تعداد شهرستان‌های شمارش و تجمیع‌شده که در این نوبت اعلام شد، ۱۱۶ شهرستان است.

اعلام نتیجه ساعت ۰۴:۰۲

محسن اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور، اظهار کرد: از تعداد ۱۱ هزار و ۴۲۵ شعبه‌ی شمارش و تجمیع‌شده که شامل کل آراء اعم از صحیح و باطله می‌شود، ۳ میلیون و ۸۸۹ هزار و ۲۴۸ تعرفه شمرده شده است که، مسعود پزشکیان حائز یک میلیون و ۵۹۵ هزار و ۳۴۵ رأی، سعید جلیلی یک میلیون و ۵۹۴ هزار و ۸۶۸ رأی، محمدباقر قالیباف ۵۴۴ هزار و ۱۴۴ رأی و مصطفی پورمحمدی ۲۵ هزار و ۵۳۸ رأی شدند.

وی یادآور شد: این آمار اعلام‌شده در مجموع شامل ۱۸۰ شهرستان است که در مرحله‌ی نخست اعلام نتایج نهایی انتخابات، این میزان ۱۱۶ شهرستان بود. همچنین اکنون نتایج انتخابات در ۱۱ هزار و ۴۲۵ شعبه شمارش و تجمیع شده است.

گفتنی است، شمارش آراء در دیگر حوزه‌های انتخابیه ادامه دارد و تا این لحظه و با توجه به میزان آراء اعلام‌شده از سوی ستاد انتخابات کشور، هیچ‌یک از نامزدها نتوانسته‌اند آرای لازم را کسب کنند.

اعلام نتیجه ساعت ۰۴:۳۳

 کل آرای شمارش‌شده: ۵۸۵۲۸۰۵ رأی
 مسعود پزشکیان: ۲۴۱۰۷۶۰
 سعید جلیلی: ۲۴۰۸۷۹
 محمدباقر قالیباف: ۷۸۰۲۰۲
 مصطفی پورمحمدی: ۴۰۴۲۸

به گزارش دکتر نانو، رقابت میان آقایان پزشکیان، جلیلی و سپس قالیباف در جریان است و احتمال کشیده شدن انتخابات به دور دوم بسیار زیاد است.

در حال بروزرسانی…

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتایج رسمی اولیه انتخابات اعلام شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتایج رسمی اولیه انتخابات اعلام شد"، کلیک کنید.