منتقدان با این نقد ها هیچ کمکی به ما نکردند

منتقدان با این نقد ها هیچ کمکی به ما نکردند

آفتاب نیوز :

تیم ملی فوتبال ایران فردا (چهارشنبه) ساعت 18:30 در ورزشگاه الثمامه به دیدار قطر می رود تا در صورت پیروزی برابر این حریف به فینال جام ملت های آسیا راه یابد. امیر قلعه نویی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری قبل از بازی با قطر اظهار کرد: بازی در این مرحله حساس ترین بازی است. زحمات 5 بازی گذشته در این بازی است که به نتیجه می رسد. بعد از بازی با ژاپن با بازیکنان صحبت کردیم که شما در دوره های گذشته هم به این مرحله رسیده بودید پس فراموش کنید و به بازی با قطر فکر کنید؛ قطری که دوره قبل قهرمان شده است. خوشبختانه بازیکنان شرایط حساس را درک کرده اند و فعل خواستن را می خواهند صرف کنند؛ کاری که در بازی با ژاپن و بازی های گذشته هم انجام دادند. البته انتقاداتی هم شد که منصفانه نبود. یک موقع شما بد بازی می کنید، موقعیت ایجاد نمی کنید و ساختار دفاعی ضعیفی دارید، نقد درست است، اما برای ما اینطور نبود.

او ادامه داد: در بازی قبل، پیش از این که از ژاپن گل بخوریم، به ژاپن موقعیت ندادیم و حتی ما دو موقعیت خوب داشتیم. ما در برنامه خود که خارج کردن هافبک های ژاپن بود، موفق بودیم. قطر سرمایه گذاری زیادی داشته و میزبان هم است. ما هم تغییراتی در تیم ایجاد می کنیم و یقین داریم مهره های جدید هم بهترین عملکردشان را خواهند داشت.

قلعه نویی درباره مشکلاتی که میزبانی برای این تیم ایجاد کرده است مانند حضور هواداران در ورزشگاه و انتخاب داور عرب زبان برای بازی با قطر گفت: بخشی از سوال شما را باید AFC پاسخ دهد. ما از برنامه ریزی مسابقات خیلی ضرر کردیم و برای بازی با ژاپن هم زیر 72 ساعت استراحت کردیم. در تصمیمات داوری هم VAR برای ما مهربان نبود و در یک صحنه داور می توانست در بازی با ژاپن صحنه را نگاه کند. در بحث داور فردا هم، چون من در بحث فنی هستم، نباید ورود کنم. با این حال، چون کشور های و قاره های دیگر نگاه می کنند، عدالت رعایت خواهد شد چرا که فوتبال یک شعار با عنوان فیرپلی و بازی جوانمردانه دارد. باید از AFC بپرسید که چرا این کار ها را کردند.

سرمربی تیم ملی درباره تاثیر پیروزی 4 بر صفر ایران مقابل قطر در تورنمنت چهار جانبه اردن در بازی فردا بیان کرد: سوال شما را در دو بخش جواب می دهم. در تورنمنت اردن که انتقادات زیادی شد باید بگویم که سه تیم از آن چهار تیم در نیمه نهایی حضور دارند. یک مربی بود که می گفت بعضی بازی ها برای بازیکن است. من بعد از کنفرانس به بازیکنانم گفتم که ما باید به فکر بازی با قطر باشیم و بازی ژاپن را فراموش کنیم. پس بازی با قطر در تورنمنت اردن را فراموش کرده ایم. من از بازیکنانم خواستم که هم باکیفیت تر، هم دونده تر و هم جنگنده تر از بازی ژاپن به مصاف قطر بروند. می خواهیم بعد از چند دهه به فینال برویم. من به اعتقاد دارم که این کار را می توانیم بکنیم. من همیشه گفتم که مهم ترین مشکل ما بازیکنان هستند، اگر روز خوبشان باشد ما می توانیم ببریم. رفتار مهدی طارمی هم اتحاد را در تیم نشان داد.

قلعه نویی درباره کند بودن خط دفاعی قطر و مهار اکرم عفیف بیان کرد: هر بازی شرایط خاص خودش را دارد. عمق تاکتیکی تیم ما براساس قدرت تیمی خودمان و حریف است. مثلا در بازی با ژاپن به جای احسان حاج صفی از میلاد محمدی استفاده کردیم. انتقاداتی هم شد، ولی ما براساس تیم حریف تغییراتی در تیم مان خواهیم داشت. بخش دیگر هم به خاطر نزدیکی بازی هاست که باید تغییراتی بدهیم. من از ابتدای مسابقات هم گفتم که گروه بازیکنان ما اختلاف کمی با یکدیگر دارند. شما دیدید که تغییرات ما در بازی با ژاپن مانند امید ابراهیمی جواب داد. در بازی با قطر به خاطر قدرت قطر و خستگی بازیکنان تغییراتی خواهیم داشت که فردا متوجه خواهید شد.

او درباره فاصله ایجاد شده بین هواداران و تیم ملی و تاثیر نزدیکی این دو بخش به هم پس از پیروزی برابر ژاپن اظهار کرد: در بین دو نیمه بازی ژاپن و پنالتی جهانبخش باید بگویم که همه چیز در تمرینات و آنالیز ها مشخص شده است. قرار بود پنالتی را کنعانی زادگان بزند، اما در آن لحظه کریم انصاری فرد گفت که جهانبخش بزند. در بازی با ژاپن گروه آنالیز به صورت آنلاین از روی سکو ها به ما مواردی اعلام کرد. من بین دو نیمه دو مطلب فنی به بازیکنان گفتم که البته بیان آن از حوصله نشست خبری خارج است. به آن ها گفتم به خودتان و توانایی هایتان اعتقاد داشته باشید و در 90 دقیقه ببریم. ما با خارج کردن سه نفر از جریان بازی به اهدافمان رسیدیم. همچنین مربی ای در فوتبال ایران موفق است که صداقت داشته باشد و با عشق کار کند.

قلعه نویی ادامه داد: ما یکسری رفتار ها را برای بازیکنان تعیین کردیم که خوشبختانه بعد از بازی با روسیه به شناخت رسیدیم. لطفا نگاه ها را عوض کنید و به جوانان اعتماد داشته باشید. اینکه ما ایرانی ها یکدیگر را تخریب کنیم به جامعه مان کمک نمی کند. من می گویم اگر قرار است از تیم ملی انتقاد شود، با صداقت انجام شود. ما کادر نخبه ای در اختیار داریم. مثلا آقای کمانگری که مقاله ای نوشت که فیفا از آن تشکر کرد، اما به آن پرداخته نشد. کادر ما تلاش زیادی کرده است. مثلا آقای گل محمدی توانایی مربی گری در اروپا دارد. وقتی او با آن شرایط به فینال لیگ قهرمانان رسید مشخص است که توانایی بالایی دارد پس نگاه ها نسبت به مربی ایرانی را تغییر دهید. می خواهم بگویم در هر کاری صداقت داشته باشید. در مربی گری اگر صداقت داشته باشید، بازیکن با دل و جان برایتان بازی می کند. موردی که من گفتم مربوط به تمرکز بازیکنان بود که از بین رفته بود.

سرمربی تیم ملی درباره آخرین فرصت نسل فعلی برای کسب موفقیت گفت: سوال خوبی است. فوتبال مانند زندگی است. فرصت هم مثل ابر بهاری است که باید از آن استفاده کنید. برای برخی از آن ها ممکن است دیگر این مرحله تکرار نشود پس باید به نحو احسن از آن استفاده کنند. من به بازیکنانم گفتم که شاید این فرصت آخرشان باشد. الان بازیکنان ما در جایگاهی حضور دارند که می توانند بعد از چهار دهه به فینال برسند. این یک فرصت تاریخی است. ابر بهاری همین است. اگر شما زیر ساخت های خوبی داشته باشید از آب های سطحی استفاده می کنید و ذخیره می کنید. امیدوارم بعد از بازی قطر همه خوشحال باشیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "منتقدان با این نقد ها هیچ کمکی به ما نکردند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "منتقدان با این نقد ها هیچ کمکی به ما نکردند"، کلیک کنید.