معلمی که به جای اندیشه ها، اندیشیدن را آموزش دهد تا ابد در تاریخ جاری است

معلمی که به جای اندیشه ها، اندیشیدن را آموزش دهد تا ابد در تاریخ جاری است

معاون فرهنگی و اجتماعی فراجا با بیان اینکه خادمان عرصه انتظام و امنیت راه را برای حضور بی دغدغه معلمان و دانش آموزان در حوزه های آموزشی، هموار کرده اند، نوشت: ایمان داریم معلمی که اندیشیدن را آموزش دهد و نه اندیشه ها را، تا ابد در تاریخ جاری و الهام بخش است و این آموزه ها وافکار پا به پای کودکان بالنده و جاودانه می شوند.

سردار سعید منتظرالمهدی، معاون فرهنگی اجتماعی و سخنگوی فراجا در یادداشتی به مناسبت روز معلم نوشت: « معلمی، آغازی بی پایان است؛ بزرگان درست گفته اند که بهترینِ مردم، معلم می شوند؛ آموزگارانی انسان ساز و فرداپرداز. شناختی که از جاده علم و عقل عبور می کند؛ انسان را به سرزمین دانایی، رهنمون می سازد و این همان چیزی است که لازمه ساختن یک جامعه با نشاط و آگاه برای نیکو زیستن است. آموزگارانی که راه تعلیم و تربیت را هموار و جان تشنگان را به دریای معرفت، سیراب می کنند سزاوار ستایش و قدرشناسی هستند.»

در ادامه این یادداشت آمده است: « اول معلم خلقت، همان خداوندی است که در سوره عَلُق فرمود ” بخوان به نام پروردگارت، همان کس که به وسیله قلم آموخت” ؛ پس بدانیم که جایگاه والا و ارفعی دارند مدرسانِ نازنین ما. بلاشک، انعکاس ذهن پویا و خلاقِ معلمان است که در جامعه آینده ما متبلور می شود؛ معلمی که کردار و رفتارش مصداق درس ها و توصیه هایش باشد دانش آموزانی شایسته، شهروندانی مسیول و با اخلاق و مردمانی قانونمدار تحویل جامعه خواهد داد. معلمانِ عزیزمان، خالصانه آموختن را برای جوانه های زندگی معنا می کنند؛ دانش آموزانی که ریشه در نگاه معلمان گرانقدر این مرز و بوم دارند بی گمان ، میوه شیرین و ماندگارِ انسانیت خواهند داد.»

سخنگوی فراجا در ادامه نوشت: «پوشیده نیست هنگامی سپری پولادین در برابر کژی ها و کژکارکردی ها بنا می شود که شما مشعلدارانِ راستی و درستی، فضایل اخلاقی را بسط، جامعه سلامت محور را ارتقاء داده و خِرد و اندیشه را غنی می سازید؛ آنگاه با اخلاق زیستن، بهروزی و شادابی در اجتماع نهادینه می شود. ما خادمان عرصه انتظام و امنیت راه را برای حضور بی دغدغه معلمان و دانش آموزان در حوزه های آموزشی، هموار کرده و ایمان داریم معلمی که اندیشیدن را آموزش دهد و نه اندیشه ها را، تا ابد در تاریخ جاری و الهام بخش است و این آموزه ها وافکار پا به پای کودکان بالنده و جاودانه می شوند.»

در پایان یادداشت منتظرالمهدی نیز خطاب به معلمان آمده است: « تکریم و تعظیم بر شما که مهرتان از خورشید تابنده تر است؛ آنگونه که حقایق را از سایه برون آورده و متلالو کرده و امید را می پرورانید؛ عشق و ذوقتان به آینده سازان ایران زمین مانا و پاینده. مام وطن به داشتنِ نازنین معلمانی، چون شما که جوهر وجودتان با دکتر نانو سرشته شده و خود را وقف فرزندان این دیار کرده اید، می بالد.»

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معلمی که به جای اندیشه ها، اندیشیدن را آموزش دهد تا ابد در تاریخ جاری است" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معلمی که به جای اندیشه ها، اندیشیدن را آموزش دهد تا ابد در تاریخ جاری است"، کلیک کنید.