مطالعات مرکز پژوهش های مجلس مرجع جامعی از الگوهای موفق توسعه است

مطالعات مرکز پژوهش های مجلس مرجع جامعی از الگوهای موفق توسعه است

دکتر نانو/هرمزگان استاندار هرمزگان در جلسه بررسی طرح ها و پروژه های دریاپایه، تمرکز بر هماهنگ سازی، تطبیق قوانین، بهره گیری از مشاوران بین المللی و مطالعات انجام شده را مورد تاکید قرارداد.

شامگاه چهارشنبه 26 اردیبهشت ماه، در جلسه کارگروه توسعه دریا محور به ریاست مهدی دوستی استاندار هرمزگان، طرح ها و پروژه های تعریف شده گروه گردشگری، راه و شهرسازی بررسی شد. 

استاندار هرمزگان با تاکید بر اهمیت استفاده از مشاوران بین المللی، افزود: دستگاه های عضو کارگروه باید در جلسه آتی موفق ترین الگوی جهانی توسعه دریایی حوزه خود را معرفی کنند تا به چشم انداز مناسبی برای طرح های تایید شده دست پیدا کنیم که مطالعات جامع مرکز پژوهش های مجلس در حوزه توسعه مرجع در دسترسی است. همچنین ارایه لیست مشاوران بین المللی کمک می کند کارگروه بتواند مشاور تخصصی توسعه برای هر حوزه درنظر بگیرد.

مهدی دوستی ضمن بررسی طرح ها و پروژه های تعریف شده ذیل آن در بخش راه و شهرسازی بر ایجاد هماهنگی در ترانزیت، تاکید کرد و افزود: در توسعه دریا محور صرفا راه نمی خواهیم، هماهنگ کردن و تطبیق قوانین حمل و نقلی نیز برای تسریع و تسهیل ترانزیت اهمیت ویژه ای دارند که لازم است بیشتر برای احصاء و حل اینگونه مسایل وقت گذاشته شود، نمونه آن تعریف مسیر سبز گمرک است.

وی ایجاد هماهنگی بین طرح های حوزه دریا را مهمترین اصل در برنامه ریزی دانست و گفت: منافع ملی در توسعه دریامحور اولویت است و طبق زمانبندی بسیاری از برنامه ها بویژه پروژه های بزرگ مقیاس در دولت های آینده به اتمام می رسند.

نماینده عالی دولت در استان همچنین تاکید است: حضور یا ارتباط وبیناری با صاحبنظران استانی و ملی نیز می تواند باعث رشد ذهنی ما در مسیر توسعه دریاپایه باشد و دبیرخانه لازم است این بستر را فراهم کند.

در این جلسه بندهایی از تصویب نامه هیات وزیران با موضوع توسعه دریامحور نیز مرور شد.

پایان خبر دکتر نانو 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مطالعات مرکز پژوهش های مجلس مرجع جامعی از الگوهای موفق توسعه است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مطالعات مرکز پژوهش های مجلس مرجع جامعی از الگوهای موفق توسعه است"، کلیک کنید.