مشاهده خرس قهوه ای و شوکا در این استان/ عکس

به گزارش دکتر نانو، مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: یک قلاده خرس قهوه ای و شوکا توسط محیط بانان با همراهی دوستداران محیط زیست در منطقه حفاظت شده و جنگلی سیاه مزگی شهرستان شفت مشاهده شدند.

دکتر نانو در خبری نوشت: حمزه عشوری امروز 20 خرداد ماه با بیان اینکه محیط بانان به همراه دو نفر از دوستداران محیط زیست موفق به مشاهده و فیلمبرداری از یک قلاده خرس قهوه ای و شوکا در ارتفاعات جنگلی و هیرکانی منطقه حفاظت شده سیاه مزگی شهرستان شفت شدند، اظهار کرد: نشان دهنده اهمیت حفظ زیستگاه ها و وجود محیطی امن برای زندگی این جانوران است.

وی افزود: گیلان بواسطه شرایط اکولوژیکی و اقلیمی دارای تنوع بی نظیری در گونه های گیاهی و جانوری است و به همین سبب به جولانگاه گونه های بی نظیری چون پلنگ، خرس و شوکا تبدیل شده است.

مشاهده خرس قهوه ای و شوکا در این استان/ عکس

مدیر کل محیط زیست گیلان گفت: خرس ها پستانداران بزرگ جثه ای هستند که در زمره گونه های حمایت شده سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارند و در زیستگاه های خود تراکم پایینی دارند به همین خاطر خطرات متعددی آن ها را تهدید می کند لذا حفاظت از آن ها یکی از اولویت های اساسی در برنامه های مدیریتی و حفاظتی در کشور به شمار می رود.

به نقل از روابط عمومی و امور رسانه اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان، عشوری تصریح کرد: شوکا نیز پستانداری است کوچک تر از مرال که در زبان ترکمنی آن را شوکه، در ترکی الیک و در کردی فیله گچه می نامند، این حیوان کمی قوزدار به نظر می رسد و دارای دم بسیار کوتاه است، موهای این حیوان در فصل تابستان کوتاه و نرم و به رنگ قهوه ای متمایل به قرمز و در زمستان به رنگ خاکستری است.

مشاهده خرس قهوه ای و شوکا در این استان/ عکس

47236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مشاهده خرس قهوه ای و شوکا در این استان/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مشاهده خرس قهوه ای و شوکا در این استان/ عکس"، کلیک کنید.