مسمومیت 120 نفر با مصرف قارچ سمی در کشور

مسمومیت 120 نفر با مصرف قارچ سمی در کشور

آفتاب نیوز :

بابک یکتاپرست درباره آمارهای مسمومیت به دلیل مصرف قارچ های سمی در کشور گفت: آمار مراجعین به اورژانس از هشتم فروردین ماه امسال تا کنون حاکی از آن است که مسمومیت با قارچ های سمی در این مدت رشدی سه برابری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل داشته است.

وی با بیان اینکه در مجموع طی این مدت 120 نفر به دلیل مصرف قارچ های سمی یا همان قارچ وحشی دچار مسمومیت شده اند، گفت: متاسفانه دو نفر از مصرف کنندگان جان خود را از دست داده اند. همچنین 14 نفر نیز همچنان در بیمارستان و تحت درمان قرار دارند و ما بقی نیز از بیمارستان مرخص شده اند.

به گفته سخنگوی سازمان اورژانس کشور استان های فارس، لرستان و کرمانشاه به ترتیب با 33، 27 و 21 نفر بیشتر میزان مسمومیت براثر مصرف قارچ های سمی را به خود اختصاص داده اند. استان تهران نیز با دو مورد فوتی تنها استان دارای فوتی است.

وی با اشاره به آمار قبلی اورژانس از روند مسمومیت با قارچ که مربوط به هشتم فروردین امسال تا پنجم اردیبهشت ماه بود، گفت: در این مدت 53 نفر با قارچ وحشی مسموم شده بودند و مسموم شدگان نیز مربوط به سه استان بودند، اما حالا شاهد آن هستیم که در عرض حدود دو هفته شمار موارد مسمومیت دو برابر شده است. 

یکتاپرست درباره دلایل افزایش مسمومیت ها نیز گفت: امسال میزان بارش باران، رویش قارچ در طبیعیت را افزایش داده و متاسفانه از آنجایی که اطلاعات مردم و گردشگران درباره قارچ ها کم است؛ ممکن است عده ای با مصرف این قارچ های وحشی، دچار مسمومیت شوند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مسمومیت 120 نفر با مصرف قارچ سمی در کشور" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مسمومیت 120 نفر با مصرف قارچ سمی در کشور"، کلیک کنید.