مخبر: تلاش های شهدای خدمت در حمایت از فلسطین ماندگار است/ شکری: مصر خواستار تقویت روابط با ایران است

در دیدار با وزیر امور خارجه مصر؛

مخبر: تلاش های شهدای خدمت در حمایت از فلسطین ماندگار است شکری: مصر خواستار تقویت روابط با ایران است

وزیر امور خارجه مصر در حاشیه مراسم ادای احترام سران و مقامات کشورهای خارجی به رییس جمهور و وزیر امور خارجه فقید کشورمان با محمد مخبر دیدار و ضایعه فقدان این دو مقام عالیرتبه جمهوری اسلامی ایران را تسلیت گفت.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری دکتر نانو، محمد مخبر در این دیدار ضمن تشکر از ابراز مودت و همدردی دولت و ملت مصر با دولت و ملت ایران گفت: ما شخصیت هایی بزرگ، پرتلاش، دلسوز و کارآمد را از دست دادیم و فقدان آنها ضایعه ای تلخ برای ملت ایران است، اما با وفاق و همدلی از این روز های سخت عبور خواهیم کرد.

وی در ادامه با اشاره به تلاش های آیت الله رییسی و امیرعبداللهیان در ایجاد انسجام و وحدت میان امت اسلامی حول محور فلسطین گفت: تلاش های این دو شخصیت بزرگ در حمایت از فلسطین و رساندن پیام مردم مظلوم غزه به گوش جهانیان، از یاد ها نخواهد رفت.

سرپرست ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سابقه تاریخی و تمدنی و علاقه دو ملت ایران و مصر به یکدیگر تصریح کرد: احیای روابط و توسعه و تعمیق تعاملات میان دو کشور به ویژه در بخش های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی با قوت استمرار خواهد یافت.

سامح شکری که به عنوان اولین وزیر امورخارجه مصر بعداز انقلاب اسلامی در ایران حضور می یافت، نیز در این دیدار ضمن ابراز تاسف عمیق از این ضایعه تاسف بار و همدردی با دولت و مردم ایران گفت: دوست داشتیم در شرایطی بهتر به ایران سفر کنیم، اما اکنون حامل پیام تسلیت و تعزیت آقای عبدالفتاح السیسی رییس جمهور  و آقای احمد الطیب شیخ الازهر در پی این ضایعه تلخ به دولت و ملت ایران هستیم.

وزیر امور خارجه مصر ضمن تجلیل از نقش برجسته شهید آیت االله رییسی و شهید امیر عبداللهیان در تعامل و همگرایی میان کشور های اسلامی، بر علاقمندی کشورش برای توسعه و تقویت روابط با ایران تاکید کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران نظامی ریشه دار و دارای ارکان مستحکم است، اطمینان داریم به رغم این اتفاق ناگوار از این برهه حساس نیز عبور خواهد کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مخبر: تلاش های شهدای خدمت در حمایت از فلسطین ماندگار است/ شکری: مصر خواستار تقویت روابط با ایران است" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مخبر: تلاش های شهدای خدمت در حمایت از فلسطین ماندگار است/ شکری: مصر خواستار تقویت روابط با ایران است"، کلیک کنید.