قلعه نویی تکلیف بازیکنان جام جهانی را مشخص کرد/ سن یک عدد است – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

قلعه نویی تکلیف بازیکنان جام جهانی را مشخص کرد/ سن یک عدد است - خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار دکتر نانو، امیر قلعه نویی در نشست خبری قبل از بازی تیم های ملی فوتبال ایران و ازبکستان گفت: باید از اصحاب رسانه که با نقد خود باعث پیشرفت ما شده اند، تشکر کنم. مطلب دیگر من گلایه است که مربوط به بالاتر از فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان می شود چون می دانم چقدر مهدی تاج و هاشمی کمک می کنند. با این حال در سفری که به هنگ کنگ داشتیم هیچکس با ما همکاری نکرد.

سعید مهری را برای دیدار با ازبکستان نداریم

او ادامه داد: دغدغه ام ریکاوری بازیکنان است که همین باعث شد روز گذشته یک بازیکن مصدوم شود و سعید مهری را از دست دادیم.

سرمربی تیم ملی ایران افزود: وقتی وارد کشور چین شدیم یک هموطن گفت چرا تیم ملی کشورمان باید اینگونه سفر کند و پرواز چارتر نداشته است. ما به او توضیح ندادیم اما به هر حال ما وظیفه داریم مردم خود را شاد کنیم.

او درباره دیدار با ازبکستان گفت: ازبک ها سرمایه گذاری زیادی کرده اند. آنها پیشرفت خوبی در فوتبال پایه داشته اند و تیم بزرگسالان آنها هم با توجه به همین موضوع پیشرفت زیادی کرده است .

محکوم به پیروزی هستیم

قلعه نویی افزود: با وجود تمام این سختی ها می خواهیم پیروز از زمین خارج شویم ما پنج صبح وارد ایران شدیم و دو روز ریکاوری را از دست دادیم اما باید بازی فردا را ببریم. به هر حال نتایج خوبی گرفتیم به طوری که دو بازی مانده به پایان مرحله گروهی، توانستیم صعود را قطعی کنیم.

ازبکستان را آنالیز کرده ایم

سرمربی تیم ملی ایران ادامه داد: حریف خود را عصر امروز در خطوط مختلف آنالیز کردیم و امیدواریم بتوانیم نتیجه بگیریم. باز هم امیدوارم مسیولان به فکر تیم ملی در مرحله بعدی باشند.

قلعه نویی درباره جوانگرایی صورت گرفته با وجود عدم داشتن ستاره جوان در لیگ برتر گفت: به عنوان مثال تیمی مانند ژاپن که از بازیکن جوان استفاده می کند حداقل آن بازیکن 50 تا 60 بازی در رده باشگاهی داشته است. با این حال جوانانی که آورده ایم ما را به آینده امیدوار کرده است.

سن و سال یک عدد است

او افزود: سن و سال یک عدد است، شما می بینید بازیکنی مانند احسان حاج صفی در لیگ سخت و قدرتی مثل یونان بازی می کند و عملکرد درخشانی هم از خود نشان می دهد.

جوان گرایی باید در باشگاه ها انجام شود

او ادامه داد: در مرحله سوم انتخابی جام جهانی 2026 هم سن برای ما یک عدد است. به هیات رییسه فدراسیون هم گفتم میانگین سنی لیگ ما حدود 27 سال بوده که زیاد است. این کار باید در باشگاه ها انجام شود. با این وجود از بازیکنان جوان تیم ملی مانند با بصیادمنش، حزباوی، جلالی و … راضی هستیم.

برخی از دوستان از فوتبال روز دنیا اطلاعی ندارند

سرمربی تیم ملی در رابطه با انتقاد از نتایج به دست آمده با توجه به پیشرفت در فوتبال آسیا گفت: وقتی انتقادات منصفانه باشد من با آن مشکلی ندارم و استفاده خواهم کرد، اما یک تعدادی هستند که علیه قلعه نویی هستند، فوتبال علمی و مدل آن عوض شده اما گویا دوستان از فوتبال دور بوده اند.

از تجربیات پیشکسوتان استفاده می کنم

او ادامه داد: من با پیشکسوتان در ارتباط هستم و رابطه خوبی با آنها دارم و مشورت می گیرم، حتی برای اعلام لیست بازیکنان از ساعت ها وقت می گذارم و از تجربیات این پیشکسوتان استفاده می کنم.

او افزود: انتقاد چیز خوبی است، اما نه اینکه از روی غرض باشد، این خیلی مهم خواهد بود که تیم ملی هجومی بازی می کند، بازی قبلی 6 گل داشت، مردم متوجه این شدند ک سبک بازی ایران عوض شده است، اما متاسفانه یک سری افراد هستند که فقط برای دیده شدند این صحبت ها را انجام می دهند.

ایرادهایی داریم که باید بر طرف کنیم

سرمربی تیم ملی افزود: ما یک سری ایرادهایی داریم که باید برطرف کنیم، من زمانی در سپاهان با تنها دو دفاع وسط موفق شدیم رتبه دوم جدول را به دست آوریم، تاکنون تیم ملی دو بار بدون تمرین به مسابقات رفته و در هر دوبار در زمان مربیگری من بوده است و این افراد موضوعات را در نظر نمی گیرند. من فکر می کنم مشکل آقایان من هستم.

او افزود: شاید چون 20 سال دور از فوتبال بوده اند اینگونه انتقاد می کنند که خودنمایی کنند. به هر حال مهم نیست و از آنها هم باید تشکر کرد.

در جام جهانی بازیکنی دعوت خواهد شد که آماده باشد نه جوان!

او خاطرنشان کرد: خوشبختانه مردم ما در همه چیز جلوتر هستند، لیست یازده نفره ما در هنگ کنگ سه سال و نیم میانگین تیم ملی را کاهش داد، در مرحله سوم و حتی جام جهانی اعلام می کنم که اولویت حضور در تیم ملی آمادگی بازیکنان است، جوانگرایی وظیفه باشگاه ها است.

لیاقت مردم بیشتر از این حرفاست

او در پایان گفت: ما در خیلی مسایل از کشورهای دیگر بهتر بوده ایم مخصوصاً در ریکاوری بازیکنان؛ خداراشکر که در این یک سال گذشته نوع رفتار طوری بوده که کاملاً روند تیم ملی تغییر کرده است. از بازیکنان با تجربه تشکر می کنم که خیلی خوب از جوانان حمایت کرده اند و فضا طوری شکل گرفته که بازیکنان جوان آنها را به عنوان برادر بزرگ تر می بینند. ما یک تیمی هستیم که همه با هم رفاقت داریم، این مردم لیاقتشان بیشتر از این حرف ها است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قلعه نویی تکلیف بازیکنان جام جهانی را مشخص کرد/ سن یک عدد است – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قلعه نویی تکلیف بازیکنان جام جهانی را مشخص کرد/ سن یک عدد است – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.