عامل هتک حیثیت در شبکه شاد آشنا از آب در آمد

عامل هتک حیثیت در شبکه شاد آشنا از آب در آمد

دکتر نانو/سمنان رییس پلیس فتا استان سمنان از شناسایی عامل هتک حیثیت در برنامه شاد خبر داد و گفت: متهم از اقوام شاکی بود.

سرهنگ فداییان 24 بهمن ماه با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا مبنی بر هتک حیثیت توسط شخصی برای وی در برنامه شاد، رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتای استان سمنان قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اظهارات شاکی و مستندات جمع آوری شده، اقدامات تخصصی برای شناسایی هویت متهم توسط کارشناسان این پلیس آغاز شد که در کمترین زمان ممکن هویت متهم شناسایی و مشخص شد از اقوام شاکی است.

سرهنگ فداییان ادامه داد: در ابتدا متهم منکر هرگونه عمل مجرمانه شد اما در ادامه با مشاهده مستندات و ادله غیر قابل انکار جمع آوری شده توسط کارشناسان پلیس فتا، به بزه ارتکابی اعتراف و بیان کرد که به دلیل اختلافات شخصی مبادرت به انتشار این مطالب در فضای مجازی کرده است که در همین راستا پرونده تکمیل و برای سیر مراحل قضایی به دادسرای عمومی و انقلاب استان سمنان ارسال شد.

این مقام انتظامی با اشاره به ماده 744 قانون مجازات اسلامی، بیان کرد: برابر قانون هرگاه فردی به وسیله سیستم های رایانه ای یا مخابراتی فیلم، صوت یا تصویر دیگری را تحریف یا تغییر داده باشد و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند به نحوی که عرفا موجب هتک حیثیت او شود، مجرم محسوب می شود و مجازات متناسب برای آن در نظر گرفته شده است. لذا لازم است کاربران اینترنتی در خصوص کسب آگاهی از قوانین موجود در حوزه فضای مجازی توجه لازم را داشته باشند.

رییس پلیس فتای استان سمنان در پایان از شهروندان خواست در صورت مواجه شدن با موارد مشکوک و مجرمانه، مراتب را از طریق سامانه فوریت های سایبری به شماره 096380 و یا سایت پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.gov.ir گزارش کنند.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عامل هتک حیثیت در شبکه شاد آشنا از آب در آمد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عامل هتک حیثیت در شبکه شاد آشنا از آب در آمد"، کلیک کنید.