صحرایی: معلم افسر ارشد تحول در نظام تعلیم و تربیت است

د ر گفت وگو با دکتر نانو مطرح شد؛

صحرایی: معلم افسر ارشد تحول در نظام تعلیم و تربیت است

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه معلم افسر ارشد تحول در نظام تعلیم و تربیت است، گفت: معلم میان دار، علم دار نظام تعلیم و تربیت است و با هیچ کسی نمی توان آن را مقایسه کرد.

رضامراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش به مناسبت گرامی داشت روز معلم در گفتگو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری دکتر نانو، اظهار کرد: معلم در حقیقت یک معمار است؛ معماری که آینده فرد و کشور خود را می سازد.

وی با بیان اینکه معلم پیشتاز است، ادامه داد: معلم کسی است که خدا بر معلم خیر و نیکی ها درود می فرستد، زیرا معلم چراغ و نور به جهل و نادانی می افکند. معلم خوب کسی است که بداند چه گوهر و ظرفیتی در دستان خود دارد و آن استعداد را شکوفا کند.

معلم گوهر را در مسیر سعادت پرورش می دهد

صحرایی با اشاره به اینکه معلم باید گوهرشناس باشد، ابراز کرد: معلم باید استعداد گوهر در دستان خود را شناسایی کند و گوهر را در مسیر استعداد خود پرورش دهد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه همه در برابر معلمان مسیول هستند، اضافه کرد: تمام آحاد یک جامعه به معلم بدهکارند. اگر می خواهیم دانش آموزان ما به معلم خود احترام بگذارند، اول اولیا و دیگر اعضای جامعه باید به معلمان احترام بگذارند. معلم میان دار نظام تعلیم و تربیت، آینده ساز و معمار هویت کشور است.

وی افزود: هر کسی که دانش آموزان و کشور خود را دوست داشته باشد و خواهان سربلندی و عزت کشور خود باشد، باید به معلم احترام بگذارد. جهل اساس هر شری است و معلم تاریکی و جهل را از بین می برد؛ بنابراین معتقدم معلمان گوهرتراش هستند. گوهر وجود انسان را تحویل می گیرند و به سمت سعادتش سوق می دهند.

معلم کلاس اول در شناسایی آینده کشور تاثیرگذار است

صحرایی ادامه داد: رفتن مدرسه نوعی آزادی از ندانستن به سمت دانستن برای ما به ویژه در مناطقی که دانش آموزان دو زبانه هستند، محسوب می شد. ما در مدرسه وارد دنیای دیگری شدیم. معلم کلاس اول خوب به یاد دارم که بسیار در شناسایی آینده کشور تاثیرگذار بود.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ما در زمان تحصیل در خطر موشک ها و بمب ها بعثی بودیم، اضافه کرد: معلم کسی است آینده هر کشور به دست او ساخته می شود و من بهترین معلم را در زمان آموزش خود شهیدی حسن باقری می دانم.

وی با بیان اینکه معلم کلیدی ترین عنصر نظام آموزشی است، ابراز کرد: هیچ تحولی در هیچ نظام آموزشی و ساحتی بدون وجود معلمان رخ نمی دهد؛ بنابراین نقطه کانونی نظام تعلیم و تربیت معلم است.

معلم افسر ارشد تحول در نظام تعلیم و تربیت است

صحرایی با بیان اینکه مسیله و راهکار حل مسیله در دستان معلم است، اظهار کرد: اصلی ترین هدفم این است که مقام و منزلت معلم را به جامعه نشان دهم و برای ارتقای آن بکوشم. هر خوبی برای آینده کشور می خواهید، باید آن را در معلمان آن کشور جسجو کنیم.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: آموزش و پرورش آیینه است؛ آیینه ای است که آینده را نشان می دهد و هر کسی می خواهد آینده کشور را ببیند، تنها کافی است که به مدرسه برود و این موضوع نه پول می خواهد، نه نیازی به تحقیق و پژوهش دارد.

وی با بیان اینکه دانش آموزان در مدرسه پدران، مادران و مهندسان آینده در کشور هستند، خاطرنشان کرد: آن کسی که افسر ارشد تحول است، معلم نامیده می شود. معلم میان دار، علم دار نظام تعلیم و تربیت است و با هیچ کسی نمی توان آن را مقایسه کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صحرایی: معلم افسر ارشد تحول در نظام تعلیم و تربیت است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صحرایی: معلم افسر ارشد تحول در نظام تعلیم و تربیت است"، کلیک کنید.