«سپک تاکرا» نباید در حد یک انجمن باقی بماند 

«سپک تاکرا» نباید در حد یک انجمن باقی بماند 

دکتر نانو/کرمانشاه سرپرست تیم ملی سپک تاکرای مردان ایران به افتخارآفرینی ملی پوشان سپک تاکرای ایران در مسابقات جام جهانی اشاره کرد و گفت: اکنون وقت آن رسیده که مسیولین به این رشته توجه کنند.

حسین رشیدی در گفت و گو با دکتر نانو با اشاره به قهرمانی تیم ملی سپک تاکرای کشورمان در مسابقات جام جهانی مالزی، اظهارکرد: تیم ملی مردان کشورمان در این مسابقات در هر دو بخش دو نفره و سه نفره قهرمان جهان شد. 

وی عملکرد ملی پوشان در این رقابت ها را عالی توصیف کرد و افزود: تیم ملی سپک تاکرای ایران در دور قبل این رقابت ها عنوان نایب قهرمانی را کسب کرده بود، اما در رقابت های امسال با یک عملکرد خوب و عالی توانست عنوان قهرمانی را بدست بیاورد. 

سرپرست تیم ملی سپک تاکرای کشورمان نقطه قوت ملی پوشان در این رقابت ها را همدلی و مدیرت خوب رییس انجمن سپک تاکرای ایران عنوان کرد و گفت: علیرغم اینکه سپک تاکرای ایران در دنیا حرف اول را می زند، اما متاسفانه چندان به آن توجهی نمی شود، اسپانسری ندارد و امکانات مالی آن ضعیف است. 

وی تاکید کرد: با عملکردی که تیم ملی کشورمان طی سالهای گذشته در مسابقات آسیایی و جهانی از خود نشان داده، وقت آن رسیده که به آن توجه بیشتری شود. 

رشیدی گفت: تیم ملی سپک تاکرای ایران سالهاست پرچم کشورمان را در میادین مختلف بالا می برد، اما هنوز در حد یک انجمن فعالیت می کند و انتظار می رود که به فدراسیون تبدیل شود تا میزان توجه به آن افزایش یافت. 

وی به جوانگرایی صورت گرفته در تیم ملی سپک تاکرای مردان ایران هم اشاره کرد و افزود: حدود 90 درصد از بازیکنان تیم ملی سپک تاکرای ایران که در مسابقات جام جهانی مالزی شرکت کردند زیر 23 سال سن داشتند، یعنی هنوز در رده سنی امید قرار دارند و اگر مسیولین حمایت کنند حداقل چهار تا پنج سال دیگر با این تیم جوان عنوان قهرمانی در اختیار ایران خواهد بود. 

سرپرست کرمانشاهی تیم ملی سپک تاکرای ایران در ادامه با اشاره به نقش پررنگ بازیکنان کرمانشاهی در سپک تاکرای ایران، اظهار کرد: شالوده تیم ملی سپک تاکرای ایران را بازیکنان کرمانشاهی تشکیل می دهند و در حال حاضر سینا رضایی و مهدی قبادی هر دو کاپیتان تیم ملی در بخش دو نفره و سه نفره هستند. 

وی در ادامه با بیان اینکه ملی پوشان کرمانشاهی سپک تاکرا به حمایت مسیولین ارشد استانی نیاز دارند، عنوان کرد: اگر مدیرکل ورزش و جوانان، استاندار کرمانشاه، شهردار و سایر مدیران از این بازیکنان حمایت نکنند، ممکن است به خاطر مشکلات اقتصادی و پیداکردن شغل از این رشته کنار بروند. 

رشیدی تصریح کرد: در گذشته تعداد بازیکنانی که از کرمانشاه در تیم ملی سپک تاکرا حضور داشتند بیشتر بود، اما متاسفانه به دلیل نبود اسپانسر و نداشتن شغل مجبور شدند از این رشته کنار بکشند. 

وی یادآور شد: در حال حاضر هر دو کاپیتان کرمانشاهی تیم ملی سپک تاکرای ایران بیکار هستند و از مسیولین انتظار می رود که برای حل مشکل اشتغال آنها دست بالا بزنند تا این ظرفیت ها را از دست ندهیم. 

پایان خبر دکتر نانو 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«سپک تاکرا» نباید در حد یک انجمن باقی بماند " هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«سپک تاکرا» نباید در حد یک انجمن باقی بماند "، کلیک کنید.