روند پایدار تامین شیرخشک در کشور / گزارش کمبود نداریم

روند پایدار تامین شیرخشک در کشور / گزارش کمبود نداریم

سخنگوی سازمان غذا و دارو با تاکید بر روند پایدار تامین، توزیع و عرضه شیرخشک در کشور، گفت: در 45 روز گذشته هیچ گزارشی از کمبود در استان های مختلف بابت شیرخشک های رگولار(معمولی) نداشتیم.

دکتر سجاد اسماعیلی در گفت وگو با دکتر نانو، درباره آخرین وضعیت تامین شیرخشک در کشور، گفت: در حال حاضر روند تامین، توزیع و عرضه شیرخشک در کشور پایدار است؛ به طوری که در 45 روز گذشته هیچ گزارشی از کمبود در استان های مختلف بابت شیرخشک های معمولی نداشتیم.

وی با بیان اینکه با اصلاح سیاست های ارزی و حمایت از تولید کننده، قیمت شیرخشک به قیمت واقعی آن نزدیک تر شد، تاکید کرد: البته مصرف کننده با همان قیمت قبلی شیرخشک را دریافت می کند و تغییر قیمتی برای مصرف کننده نداشته ایم.

اسماعیلی افزود: در مجموع با حمایت از تولیدکنندگان داخلی، هم تامین شیرخشک و هم توزیع آن افزایش یافت؛ به گونه ای که در آبان ماه بیش از هشت میلیون قوطی شیرخشک رگولار، در آذر ماه 12 میلیون و 600هزار عدد و در دی ماه نیز حدود 9.5 میلیون قوطی شیرخشک رگولار در کشور توزیع شده است؛ در حالی که روند در سال گذشته طوری بود که ماهیانه بین 5 میلیون تا 5میلیون و 500 هزار قوطی شیرخشک توزیع شده است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو همچنین ادامه داد: به طور کلی گزارش هایی که به صورت هفتگی از معاونت های غذا و دارو در سراسر کشور و همچنین انجمن داروسازان و داروخانه ها دریافت می کنیم، حاکی از روند پایدار و میزان موجودی شیرخشک در شرکت های توزیع کننده و داروخانه ها دارد؛ به طوری که برندهای مختلف شیرخشک مورد استفاده، در کوچک ترین تا بزرگ ترین داروخانه های کشور و به میزان کافی موجود است و مردم می توانند با در دست داشتن کد ملی کودک به داروخانه مراجعه کنند و با ثبت کد ملی و استعلام شناسه رهگیری، شیرخشک را با قیمت قبلی دریافت کنند.

اسماعیلی درباره شیرخشک های رژیمی نیز به دکتر نانو گفت: در زمینه شیرخشک های رژیمی نیز با اصلاح سیاست های ارزی مجددا از تولید کننده این حوزه حمایت شد و به این ترتیب از هفته گذشته مردم با مراجعه به داروخانه و ارایه نسخه پزشک و کد ملی فرزندشان می توانند شیرخشک را با قیمت قبلی دریافت کنند. بنابراین در این حوزه نیز آمار تامین و توزیع کاملا پایدار است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه جلسات مداوم با تولیدکنندگان شیرخشک در حال برگزاری است، گفت: پنج تولید کننده شیرخشک در کشور فعال هستند که بر حسب نیاز کشور و پیش بینی هایی که صورت می گیرد، برنامه تامین و تولید شیرخشک را با تولیدکنندگان هماهنگ می کنیم. در مجموع به دنبال گشایش های ارزی صورت گرفته، روند تولید روند خوبی است. در صورتی که به هر دلیلی در آینده احساس شود تولید داخل کفاف نیاز کشور را نمی دهد، قطعا از طرق دیگر برای تامین شیرخشک اقدام خواهیم کرد.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روند پایدار تامین شیرخشک در کشور / گزارش کمبود نداریم" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روند پایدار تامین شیرخشک در کشور / گزارش کمبود نداریم"، کلیک کنید.