روزی به نام تلفن!/الو… صدا میاد؟

روزی به نام تلفن!/الو... صدا میاد؟

یکی از بزرگترین نوآوری های فناوری ارتباطات تا به امروز تلفن است، با استفاده از آن، ما بر فراز کوهها، اقیانوس ها متصل شده ایم.

به گزارش دکتر نانو، به نقل  از همشهری آنلاین، چشم هایتان را ببندید و جهانی را تصور کنید بدون اینترنت و اپلیکیشن و چت و پیامک، بدون تلفن؛ جهانی که در آن آدم ها تنها راه ارتباطی شان دیدن همدیگر بود و نهایتا مثل سرخ پوست ها می توانستند با دود به هم پیام بدهند.

 سخت است نه؟ اصلا تصور اینکه تلفن از زندگی تکنولوژی زده ما حذف شود، دشوار است و کمتر کسی پیدا می شود که در این دوره و زمانه، یک موبایل هوشمند یا ساده همراهش نباشد.

گراهام بل وقتی تلفن را اختراع کرد، فکرش را هم نمی کرد که اختراعش اینقدر در زندگی بشریت نقش مهمی ایفا کند و بخش جدایی ناپذیری از دنیای ارتباطات امروز ما شود. واقعیت این است که اختراع بل، با اینکه خیلی های مان را دچار گردن دردهای پیامکی کرده و در جمع های دوستانه و مهمانی ها هم کنار گذاشته نمی شود، اما اگر نباشد، فاصله ها پررنگ تر به نظر می رسند و آدم هایی که در کل دنیا پخش شده اند و از هم دورند، دیر به دیر از حال هم باخبر می شوند. در واقع تلفن آدم ها را به هم نزدیک تر و ارتباط را راحت تر کرده است. اصلا مگر ما از یک اختراع چه چیز دیگری می خواهیم؟

امروز، روز جهانی تلفن است. این روز به این مناسبت نامگذاری شده تا قدر این وسیله ارتباطی را که برای وصل کردن آمده بیشتر بدانیم و برای چند دقیقه ای هم که شده، با یک آدم از راه دور تماس بگیریم و صدایش را از پشت خطوط پیام بشنویم تا حال مان خوش شود.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روزی به نام تلفن!/الو… صدا میاد؟" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روزی به نام تلفن!/الو… صدا میاد؟"، کلیک کنید.