روایتی از بدرقه باشکوه شهدای خدمت بر دستان مردم قم

روایتی از بدرقه باشکوه شهدای خدمت بر دستان مردم قم

دکتر نانو/قم پیکرهای مطهر شهدای خدمت، امروز، سه شنبه، اول خرداد ماه بر دوش مردم ولایتمدار استان قم با حضور علما، مسیولان کشوری، لشکری و استانی تشییع شدند.

با وجود اینکه قرار بود آیین بدرقه و تشییع شهدای خدمت ساعت 16:30 امروز یکم خردادماه آغاز شود اما این مراسم با تاخیر آغاز شد و هر لحظه خیل عظیم مردم در مسیر بلوار پیامبر اعظم افزوده می شد و دل ها بی تاب حضور پیکر شهدای خدمت بود و سرانجام این انتظار به پایان رسید.

 بلوار پیامبر اعظم منتهی به مسجد جمکران میزبان مردمی است که با چشمان اشکبار برای دومین بار در سال 1403 و در واقع آخرین بار از رییس جمهور خود استقبال کردند.

امت ولایتمدار قم با حضور پرشور خود پیکر مطهر شهدایی را تشییع می کنند که در راه خدمت به این ملت شهید شدند.

اقشار مختلف مردم، علما، طلاب و مسیولین، مرد و زن، پیر و جوان در حالی که بر سر و سینه می زنند با پیکر شهید آیت الله رییسی، شهید آیت الله آل هاشم، شهید دکتر رحمتی و شهید دکتر امیر عبداللهیان و سایر همراهان وداع می کنند.

صدای یا زهرا و یا زینب و یا حسین از هر طرف به گوش می رسد و تسلای دل های عاشقانی است که هنوز باور ندارند رییس جمهور مردمی خود را از دست داده اند.

خیل عظیم جمعیتی که به عشق وطن برای وداع با شهدایشان در بلوار پیامبر اعظم(ص) حاضر شدند پوسترهایی که تصویر شهدای پرافتخار خدمت بر روی آن رسم شده است را دست دارند و عشق و ارادت خود را به خادمان شهیدشان فریاد می زنند.

 در این میان پلاکاردهایی به چشم می خورد که دلنوشته ی مردم خطاب به شهدای خدمت است؛ خداحافظ ای مرد خستگی ناپذیر، شهادت هنر مردان خداست، افتخارم این است به یک شهید رای دادم، همه ایران عزادار خادمان است گوشه ای از جملاتی است که اندوه و بهت مردم را از این غم بزرگ نشان می دهد.

در حالی که در شهر قم ظهر امروز دمای هوا به 33 درجه سانتی گراد رسیده بود؛ اما در مراسم وداع آسمان هم بارید و هوا مطبوع است و نیروهای امدادی، نظامی و انتظامی و دستگاه های اجرایی در حال ارایه خدمات هستند و ساعت ها قبل در محل برگزاری مراسم تشییع شهدا حضور یافته اند و موکب ها را در مسیر بلوار پیامبر اعظم مستقر کردند.

اینجا در مسیر هفت کیلومتری حرم مطهر تا جمکران تا چشم کار می کند جمعیت مشتاقی را می بینیم که آمده اند با رییس جمهور شهیدشان وداع کنند.

به گزارش دکتر نانو، پیکرها برای مراسم وداع ساعت 20 به مصلی تهران منتقل می شوند و صبح روز چهارشنبه برنامه تشییع حضرت آیت الله رییسی و همراهان با اقامه نماز توسط رهبری معظم انقلاب اسلامی در تهران ادامه خواهد یافت.

صبح روز پنجشنبه نیز با توجه به تعلق خاطر شهید جمهور، آیت الله رییسی به مردم بیرجند و نمایندگی این مردم شریف در مجلس خبرگان رهبری، برنامه تشییع در استان خراسان جنوبی و در شهر بیرجند برگزار خواهد شد و پس از آن پیکر مطهر ایشان برای تشییع و تدفین در حرم حضرت علی بن موسی الرضا(ع) به مشهد مقدس انتقال خواهد یافت.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "روایتی از بدرقه باشکوه شهدای خدمت بر دستان مردم قم" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "روایتی از بدرقه باشکوه شهدای خدمت بر دستان مردم قم"، کلیک کنید.