رابطه مجلس و شوراها باید تعاملی باشد

رابطه مجلس و شوراها باید تعاملی باشد

دکتر نانو/کردستان منتخب مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه رابطه شورا و مجلس باید تعاملی باشد، گفت: طرح بیمه و حقوق شوراهای اسلامی را جز طرح های پیشنهادی در مجلس جدید قرار خواهیم داد.

سالار مرادی امروز یکشنبه(9 اردیبهشت) در همایش روز ملی شوراهای اسلامی در سنندج، با بیان اینکه در قانون اساسی جایگاه شورا به عنوان پارلمان محلی تبیین شده است، اظهار کرد: جایگاه شورا هم در قانون و هم در شرع کاملا مشخص است و بدون مشورت و همکاری و شور جامعه مدنی شکل نمی گیرد.

وی با تاکید بر جایگاه شوراها در رشد و توسعه کشور، افزود: مجلس، دولت و نهادهای مدنی هر کدام باید با همکاری و همدلی موتور توسعه کشور را به حرکت درآورند.

منتخب مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس، با بیان اینکه شوراها بدون بیمه و حقوق و حتی اینکه امتیازی به آنها داده شود خود را در مقام قضاوت قرار می دهند، ادامه داد: امیدواریم بتوانیم موضوع بیمه و حقوق شوراها را در مجلس پیش رو مطرح کنیم تا بتوانیم انتظار کار از آنها داشته باشیم.

وی، با بیان اینکه در قانون اساسی تنها نهادی که می تواند قانون گذاری کند مجلس است، گفت: طرح بیمه و حقوق شوراهای اسلامی را جز طرح های پیشنهادی در مجلس جدید قرار خواهیم داد.

مرادی، با اشاره به مشکلات موجود در جامعه و با تاکید براینکه مطالبات و انتظارات مردم زیاد است، گفت: مجلس دوازدهم باید با تعامل و همفکری بتواند بخشی از مشکلات ملی و استانی مردم را حل کند.

وی با ابراز نگرانی از رشد قابل توجه مهاجرت روستاییان به سمت شهرها، خاطرنشان کرد: باید در راستای حفظ جمعیت روستایی که نقش بسزایی در تولید هم دارند برنامه های عملیاتی و جدی داشته باشیم.

منتخب مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس، با بیان اینکه ایجاد زیرساخت های لازم زمینه مهاجرت معکوس مردم به سمت روستاها را فراهم می کند، خاطرنشان کرد: اینکه روز به روز شاهد کاهش جمعیت روستایی هستیم و این زنگ خطری است که باید جدی گرفته شود.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رابطه مجلس و شوراها باید تعاملی باشد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رابطه مجلس و شوراها باید تعاملی باشد"، کلیک کنید.