دولت به ضرورت استان شدن یک منطقه توجه می کند – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

دولت به ضرورت استان شدن یک منطقه توجه می کند - خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار دکتر نانو، احمد وحیدی پنجشنبه شب در نشست نخبگان شهرستان های تنکابن و رامسر که در سالن اجتماعات فرمانداری تنکابن برگزار شد، درباره مطالبه جدی مردم این شهرستان ها مبنی بر استانی شدن غرب مازندران اظهار داشت: دولت در مقابل نیاز جدی و مطالبه مردم ابایی نداشته و اگر بررسی های کارشناسی ضرورت استان شدن یک منطقه را مشخص کند، دولت به آن توجه خواهد کرد.

وی بر تکمیل پروژه راه تنکابن، الموت- قزوین تاکید و از آن به عنوان یک راه استراتژیکی یاد کرد و همچنین احداث آزاد راه چالوس به رامسر را نیز از ضروریات منطقه غرب مازندران برشمرد.

وزیر کشور درباره مطالبه کشاورزان گفت: اینکه در مقطعی یک محصول کشاورزی دچار ضرر شود دلیل بر از بین بردن کشاورزی نباید باشد بلکه باید راهکار مناسب در جهت رونق این صنعت مادر ارایه داد.

این مسیول درباره صنعت گردشگری در منطقه افزود: گردشگری به خودی خود درآمد زا بوده و البته دولت باید در جهت حمایت از این صنعت، اقدامات لازم را داشته باشد لیکن گردشگری صنعتی است که با طرح ها و سرمایه گذاری مردم و بخش خصوصی توسعه می یابد.

وی بر لزوم بهره برداری از اقتصاد دریامحور تاکید و خاطر نشان کرد: سه استان شمالی کشور در این زمینه دارای ظرفیت بی نظیر هستند و با وجود کشورهای همسایه نظیر روسیه و تقویت دیپلماسی اقتصادی کشور می توان از این ظرفیت ها به نحوی مطلوب بهره برد.

وی درباره تقویت صنایع در غرب مازندران هم گفت: در این منطقه باید صنعت سبز فعال شود و صنعت در تقابل با طبیعت نباشد.

وحیدی درباره بهره برداری از بیمارستان فوق تخصصی تنکابن هم اظهار داشت: این بیمارستان در آینده نزدیک با حضور رییس جمهور به بهره برداری خواهد رسید.

وزیر کشور همچنین از پیگیری درباره اختیارات فرمانداری ویژه تنکابن هم سخن گفت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دولت به ضرورت استان شدن یک منطقه توجه می کند – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دولت به ضرورت استان شدن یک منطقه توجه می کند – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.