دلار به 55 هزار تومان برگشت

دلار به 55 هزار تومان برگشت

در ادامه روند کاهشی نرخ ارز در روزهای گذشته، امروز دلار به کانال 55 هزار تومان بازگشت.

به گزارش دکتر نانو، قیمت ارز هفته گذشته روند پرتلاطمی را طی کرد. البته روند صعودی نرخ ارز در بازار آزاد از دی ماه و به دنبال رویدادهای سیاسی منطقه، اما به آهستگی شروع شده بود. با وجود این، هفته گذشته نرخ ارز از محدوده 52 هزار تومان تا 59 هزار تومان هم پیش رفت. ناآرامی ها در یمن و حمله موشکی جمهوری اسلامی ایران به تروریست های پاکستان در این تلاطم ها بی تاثیر نبود. 

با وجود این، از روز چهارشنبه هفته گذشته، این روند صعودی معکوس شد و قیمت دلار که در آستانه عبور 60 هزار تومان بود، در یک عقب گرد کامل، روند نزولی به خود گرفت؛ تا جایی که روز گذشته در بازار آزاد، قیمت این ارز آمریکایی از محدوده 58 هزار تومان به 56 هزار تومان هم رسید و به گفته دلالان بازار فردوسی هم، ارز کاهشی بود.

بیشتر بخوانید

پیش بینی نرخ ارز در ماه های آینده

موفقیت در خنثی سازی شوک های سیاسی به بازار ارز

البته نرخ ارز در مرکز مبادله، این روزها برخلاف روند صعودی نرخ ارز در بازار غیررسمی، ثابت مانده بود. همچنین نرخ دلار امروز در مرکز مبادله طلا و ارز به قیمت 42 هزار و 920 و نرخ یورو به قیمت 46 هزار و 341 تومان مبادله شد.

کارشناسان اقتصادی معتقدند رویدادهای سیاسی تاثیر زیادی بر نرخ ارز دارد. به همین دلیل هم این روزها بازار آزاد شاهد ناآرامی هایی از جنس افزایش نرخ دلار بود. با وجود این، همانطور که نرخ ارز از ابتدای مهرماه و به دنبال جنگ بین فلسطین و رژیم صهیونیستی تنها به مدت چند روز صعودی بود و به 52 هزار تومان رسید و باز هم به 50 هزار تومان برگشت، روند صعودی هفته گذشته در بازار هم ادامه دار نبود.

در عین حال اگرچه اتفاقات سیاسی، منجر به بروز رفتارهای هیجانی در بازار می شود، کمااینکه هفته گذشته نرخ دلار را به 59 هزار تومان هم رساندند، اما روند معکوس ممکن است کمی آرام تر رخ دهد؛ زیرا به گفته کارشناسان، اطمینان از اینکه دنیای سیاست آرام شده تا به بازار ثابت شود، کمی طول می کشد و به همین دلیل کاهش قیمت ارز آهسته تر رخ می دهد.

با این وجود، تلاش بانک مرکزی در این ماه ها این بوده که ثبات را در بازار ارز ایجاد کند و تاکید رییس کل بانک مرکزی بر کافی بودن ذخایر ارزی هم از همین موضوع حکایت می کند. کارشناسان اقتصادی هم امیدوارند که بانک مرکزی با تدابیر خود از جمله تقویت روزافزون منابع ارزی در دسترس خود و هم اتخاذ سیاست های ارزی درست و باثبات، در بازار ارز آرامش ایجاد کند.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دلار به 55 هزار تومان برگشت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دلار به 55 هزار تومان برگشت"، کلیک کنید.