درگیری های شدید نیروهای مقاومت با اشغالگران در محله الزیتون و شرق رفح

همزمان با حملات هوایی و توپخانه ای شدید رژیم صهیونیستی به رفح طی ساعات گذشته که 55 شهید بر جای گذاشته، گروه های مقاومت فلسطین در غرب محله الزیتون واقع در جنوب شرق شهر غزه به شدت با اشغالگران درگیر شدند.

به گزارش دکتر نانو، در حملات امروز پنج شنبه ارتش رژیم صهیونیستی به مناطق متعددی از جمله در رفح، خان یونس و محله الزیتون واقع در شمال نوار غزه، 55 فلسطینی به شهادت رسیدند.

در مقابل گروه های مقاومت فلسطین، همزمان با حملات هوایی و توپخانه ای شدید رژیم صهیونیستی، در غرب محله الزیتون واقع در جنوب شرق شهر غزه به شدت با اشغالگران درگیر شدند و با خودروهای ارتش رژیم صهیونیستی که به شکلی محدود در مناطق جنوبی محله الزیتون و محله تل الهوی پیشروی کرده بودند، مقابله کردند.

در این رابطه گردان های عزالدین القسام، شاخه نظامی جنبش حماس اعلام کرد که با سامانه راکتی «رجوم» نیروهای اشغالگر را در پایگاه نظامی «کرم ابوسالم» هدف قرار داد.

درگیری های شدید نیروهای مقاومت با اشغالگران در محله الزیتون و شرق رفح

القسام در ادامه نیز اعلام کرد که یک دستگاه بلدوزر ارتش رژیم صهیونیستی را در جنوب شرق محله «الصبره» در شهر غزه با راکت ضد زره «تاندوم» هدف قرار داد.

همچنین گردان های القدس وابسته به جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز امروز در بیانیه ای از درگیری های شدید خود با اشغالگرانی که به منطقه شرق رفح نفوذ کرده بودند، خبر داد.

این گردان ها در ادامه نیز گزارش دادند که یک مرکز فرماندهی و کنترل دشمن واقع در خط پشتیبانی محور «نتزاریم» در جنوب شهر غزه را با خمپاره هدف قرار دادند.

گردان های شهدای الاقصی، شاخه نظامی جنبش فتح از هدف قرار دادن محل استقرار خودروهای ارتش دشمن در جنوب محله الزیتون در شهر غزه با گلوله های خمپاره خبر داد.

همزمان با نفوذ اشغالگران به محله الزیتون، جنگنده های آنها حملاتی را علیه محله های الصبره، الزیتون و تل الهوی در جنوب شرق شهر غزه انجام دادند.

همچنین رژیم اشغالگر امروز با آتش توپخانه خود به شدت و به صورت مستمر محله الزیتون را هدف قرار داد که در نتیجه آن تعداد زیادی از ساکنان منطقه جنوب محله الزیتون، محدوده «جامع علی» و المصلبه خانه های خود را ترک کردند.

در همین رابطه آژانس امدادرسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی (آنروا) امروز در حساب کاربری خود در پلتفرم «ایکس» اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی سه روز گذشته، حدود 80 هزار فلسطینی را به اجبار از شهر رفح کوچانده است.

به گزارش آنروا، از ششم مه جاری که عملیات نظامی نیروهای رژیم صهیونیستی تشدید شده، نزدیک به 80 هزار فلسطینی در جستجوی پناهگاهیی در دیگر مناطق، از رفح گریخته اند.

آنروا با اشاره به اینکه خسارات وارد آمده به خانواده های فلسطینی غیرقابل تحمل است و مکان امنی برای آنها وجود ندارد، بار دیگر برقراری فوری آتش بس را خواستار شد.

همزمان با مقابله نیروهای مقاومت با اشغالگران در محله الزیتون، آنها در شرق رفح نیز با نفوذ اشغالگران در این منطقه مقابله کردند.

در این رابطه القسام از هدف قرار دادن اشغالگرانی که به شرق شهر رفح نفوذ کرده بودند، با گلوله های خمپاره خبر داد.

گردان های القدس نیز اعلام کرد که تجمع نظامیان صهیونیست در شرق محله «الشوکه» در شرق شهر رفح را با خمپاره های سنگینی هدف قرار داد.

علاوه بر این نیروهای «شهید عمر القاسم» (از تیپ های مقاومت ملی فلسطین) اعلام کرد که صبح امروز محل تجمع خودروهای دشمن در نزدیکی فرودگاه واقع در شرق رفح را با راکت های 107 هدف قرار داده است.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "درگیری های شدید نیروهای مقاومت با اشغالگران در محله الزیتون و شرق رفح" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "درگیری های شدید نیروهای مقاومت با اشغالگران در محله الزیتون و شرق رفح"، کلیک کنید.