دانشگاه گیلان آمادگی جذب دانشجو در رشته های دریایی را دارد – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

دانشگاه گیلان آمادگی جذب دانشجو در رشته های دریایی را دارد - خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری دکتر نانو، محمد دوستار در نشستی که با حضور مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان در اتاق شورای حوزه ریاست برگزار شد با بیان اینکه در دوره جدید رویکرد ما رویکرد مهارت محوری است اظهار کرد: لازمه موفقیت، قرار گرفتن دانشگاه و صنعت در کنار هم است تا دانشجویان در کنار مباحث تیوری، بتوانند مهارت آموزی کنند که خوشبختانه در چند سال اخیر نیز سیاست های کلان نیز به همین سمت در حال حرکت است.

سرپرست دانشگاه گیلان با اشاره به ابلاغ سیاست های کلی توسعه دریا محور توسط مقام معظم رهبری و نیاز استان به داشتن رشته های دریایی گفت: ما آمادگی داریم تا با جذب دانشجویان مستعد و علاقمند به رشته های دریایی علاوه بر آموزش آنان، نیروهای مهارت محور تربیت کنیم.

وی ادامه داد: دانشگاه گیلان در کنار مسایل آموزشی، در حوزه های پژوهشی و فناوری نیز با توجه به ظرفیت های علمی استادان، می تواند به مجموعه بنادر و دریانوردی استان کمک کند.

تعامل خوب دانشگاه گیلان با اداره کل بنادر و دریانوردی

«حسین یونسی خمسی» مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان نیز در این نشست با تاکید بر اینکه تعامل دانشگاه گیلان با اداره کل بنادر و دریانوردی استان تعامل خوبی است، تصریح کرد: امیدوارم با این همکاری دوجانبه بتوانیم در راستای پیشبرد اهداف دریایی گام برداریم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به کمبود دریانورد تخصصی در سطح جهان گفت: رشته های دریانوردی رشته هایی بین المللی هستند که دانشجو پس از گذراندن آزمون شایستگی می تواند در 160 کشور عضو عهدنامه کار دریایی مشغول به کار شود.

یونسی با اشاره به اینکه در ایران فقط سه دانشگاه تخصصی مرتبط با حوزه دریا داریم که یکی از آنها دانشگاه گیلان است گفت: دانشگاه گیلان یک ویژند برای استان محسوب می شود و با راه اندازی رشته مهندسی کشتی در دانشکده علوم و فنون نوین دریایی گام خوبی در این مسیر برداشتیم و نیازمند توسعه آن هستیم.

گفتنی استۀ، در این نشست محسن محمدی گلنگش معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه گیلان نیز به ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده از ابتدا تاکنون در ارتباط با ایجاد دانشکده علوم و فنون نوین دریایی دانشگاه گیلان در شهر بندر انزلی پرداخت و همچنین در این نشست در ارتباط با نحوه ایجاد سایر رشته های دریایی و چگونگی بورس دانشجویان دانشکده مذکور بحث و تبادل نظر شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دانشگاه گیلان آمادگی جذب دانشجو در رشته های دریایی را دارد – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دانشگاه گیلان آمادگی جذب دانشجو در رشته های دریایی را دارد – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.