خطرناک ترین پارک آبی دنیا که 5 نفر را به کشتن داد و بسته شد/ عکس

نادیا زکالوند: «اکشن پارک»، نوعی پارک موضوعی و البته آبی واقع در نیوجرسی است که بازدیدکنندگان متعددی دارد. این پارک که در سال 1974 افتتاح و در دهه 80 میلادی مجهز به سرسره های آبی متعدد شد. اما ایمنی در این پارک بسیار پایین بود و حداقل 6 نفر از بازدیدکنندگان، مستقیم و غیرمستقیم، جان خود را در این پارک از دست دادند. سرانجام این پارک که به خطرناک ترین پارک دنیا معروف شده بود در سال 2016 بسته شد.

خطرناک ترین پارک آبی دنیا که 5 نفر را به کشتن داد/ عکس

«اچ بی او» -HBOـ یکی از شبکه های تلویزیونی کابلی واقع در آمریکا، هم از رویدادهای این پارک مستندی ساخته است.

موقع افتتاح این پارک در سال 1978، استخر موج وحشی داشت که همان روز افتتاح، کارکنان این مجموعه مجبور شدند، حداقل 100 نفر را از غرق شدن در این استخر نجات دهند.

درضمن این پارک سرسره ای بسیار خطرناک با نام «حلقه گلوله توپ» داشت که به تنهایی به چندین بازدیدکننده صدمه زده بود. درواقع این سرسره پیش از استفاده به وسیله کارکنان این پارک در مقابل دریافت 100 دلار تست شده بود که تقریبا همه آنها با دهان خونی و دندان های شکسته از سرسره بیرون آمدند. اما بعدها بالشتک هایی در این سرسره تعبیه کرده بودند که ظاهرا آن هم بی فایده بوده است.

خطرناک ترین پارک آبی دنیا که 5 نفر را به کشتن داد/ عکس

اولین فردی که در این شهربازی جان خود را از دست داد، پسری 19 ساله به نام جورج لارسن بود که موقع سرخوردن روی سرسره آلپاین، به طول 823 متر، به هوا پرتاب شد و با سر به زمین برخورد و پس از مدتی در کما بودن، فوت کرد.

بعد از اینکه 5 نفر دیگر هم در این شهربازی طی حوادث مختلف کشته شدند، این مجموعه بسته شد.

منبع:

ladbible

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خطرناک ترین پارک آبی دنیا که 5 نفر را به کشتن داد و بسته شد/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خطرناک ترین پارک آبی دنیا که 5 نفر را به کشتن داد و بسته شد/ عکس"، کلیک کنید.