خبر مهم وزیر کار برای یارانه بگیران/ دهک بندی ها «دقیق» می شوند

خبر مهم وزیر کار برای یارانه بگیران/ دهک بندی ها «دقیق» می شوند

به گزارش خبرگزاری دکتر نانو، صولت مرتضوی در آیین افتتاحیه «رصدخانه ملی رفاه ایرانیان» با بیان اینکه امروز شاهد تحقق یکی از برنامه های محوری دولت و وزارتخانه هستیم گفت: این برنامه ای است که از دهه گذشته شروع شده و سیر تکاملی خود را سپری می کند.

وی با بیان اینکه یکی از ویژگی هایی که مدیریت باید به آن توجه کند بحث اقدام و عمل است افزود: برای عمل دانش نیاز است؛ پایگاه رفاه ایرانیان بستر را فراهم و برای عمل کردن و بیرون رفتن از چالش شرایط را فراهم می کند.

مرتضوی با بیان اینکه در گذشته به دلیل نبود پایگاه جامع، با چالش هایی روبرو بودیم ادامه داد: اکنون بستر فراهم شده تا خدمات موثر به آحاد مردم ارایه شود.

وی با بیان اینکه رفاهیات این پایگاه بالاست گفت: کار خوبی است که از امروز انجام می شود. این رصد خانه مظهر عدالت برای وزارتخانه را هویدا می سازد و دهک بندی دقیقی از افراد صورت می گیرد.

وزیر تعاون با بیان اینکه پایگاه رفاه بستر خدمت عادلانه را فراهم و ذیل این پایگاه، وبگاه هایی تعریف شده که می تواند خدمات رسانی را به مردم آسان کند افزود: از اقدامات آن مثلا کالابرگ الکترونیکی است که کار بسیار خوبی بود یا مثلا طرح مادران شیرده را در این خصوص می توان اشاره کرد.

صولت با بیان اینکه این پایگاه اطلاعات درآمدی جامعه را به روز می کند عنوان کرد: بستر برای اعتراض یافته های پایگاه رفاه ایرانیان فراهم می شود و قابل راستی آزمایی هم هست.

مرتضوی با بیان اینکه این پایگاه اجرا شده و امروز مراحل تکمیلی آن را بهره برداری کردیم افزود: این پایگاه کل اطلاعات ایرانیان را در سطوح مختلف و در کل کشور در بر می گیرد.

علیرضا عسگریان معاون وزیر کار و رفاه نیز در این مراسم با بیان اینکه در پی تکلیف قانونی در خصوص ایجاد پنجره واحد برای بررسی معیشت کل مردم، پایگاه رفاه ایرانیان به عنوان بزرگترین و موثرترین پایگاه برای تحلیل معیشت ایرانیان ایجاد شد گفت: در کنار آن باید وضعیت محیطی و جغرافیایی افراد نیز بررسی شود که بررسی معیشت در پایگاه رفاه ایرانیان و موقعیت جغرافیایی و بهره مندی افراد از امکانات در پایگاه بهره مندی صورت می گیرد. با تلفیق این دو می توان نتیجه گرفت میزان عدالت و رفاه در سطح جامعه چه میزان اجرا شده و آیا عادلانه است یا خیر. هرساله در بودجه کشور اقدامات موثر خوبی انجام شده اما پایگاه بهره مندی به دقت می گوید یک فرد چقدر امکانات در دسترس دارد و بودجه باید به کدام سمت برود.

وی با بیان اینکه این مکان در واقع رصد خانه ای است که کار آن گفتگو و تحلیل اطلاعات به صورت دقیق است گفت: پایگاه رفاه ایرانیان 85 تا 87 میلیون جمعیت کشور را تحت پوشش قرار داده است. این مکان علاوه بر پایش و رصد دقیق اطلاعات و اخبار و تبیین و تحلیل، مکانی برای گفت و گو است تا اطلاعات بصورت دقیق انتقال پیدا کند تا سطح تفاهم افزایش یابد.

عسگریان با بیان اینکه پایگاه رفاه ایرانیان چند سالی است که فعالیت دارد و در دو سال اخیر در بالاترین سطح فعالیت قرار گرفته است افزود: این پایگاه بیش از 250 خدمت بخشی و 5 خدمت کلان ملی را انجام داده؛ پایگاه بهره مندی نیز از قبل افتتاح شده و امروز رونمایی آن انجام شده تا این دو بال در کنار هم قرار بگیرند و با تلفیق هم، هم وسع فرد، هم میزان برخورداری از امکانات مشخص شود.

معاون وزیر کار و رفاه با بیان اینکه در خصوص پایگاه بهره مندی، 250 شاخص وجود دارد عنوان کرد: برخی از دستگاه ها و وزارت خانه ها داده کامل ندارند اما از امروز پایگاه فعال است و دستگاه ها سعی می کنند تا حدی که وسع اطلاعاتی دارند، خدمات ارایه دهند.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خبر مهم وزیر کار برای یارانه بگیران/ دهک بندی ها «دقیق» می شوند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خبر مهم وزیر کار برای یارانه بگیران/ دهک بندی ها «دقیق» می شوند"، کلیک کنید.