حادثه زمین فوتبال چوار جزو مظلوم ترین رخدادهای دنیا است – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

حادثه زمین فوتبال چوار جزو مظلوم ترین رخدادهای دنیا است - خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار دکتر نانو، حجت الاسلام الله نور کریمی عصر یکشنبه به همراه جمال اسدی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و شهبازی مدیرکل ورزش و جوانان استان با خانواده های معظم شهید «مراد آذرخش» و «حمیدرضا رضایتی» از شهدای زمین فوتبال چوار دیدار و سرکشی کردند.

امام جمعه ایلام در این دیدارها با اشاره به اینکه بسیار خرسند هستیم که در این روز عزیز یعنی روز پیروزی انقلاب اسلامی به دیدار خانواده های شهدا رسیدیم، تصریح کرد: شهدا باعث شدند که امروز ما در آرامش و امنیت باشیم.

ی عنوان کرد: بمباران زمین فوتبال چوار جزو حوادث نادر در دنیا بوده و شهدای این حادثه جزو مظلوم ترین شهدای دفاع مقدس هستند.

حجت الاسلام کریمی تبار گفت: حادثه زمین فوتبال چوار نمادی از مظلومیت های مردم استان در دفاع مقدس است.

وی با اشاره به اینکه دیدار با خانواده های شهدا برای ما درس است، بیان کرد: وظیفه داریم مسیر و راه شهدا را ادامه دهیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام با اشاره تاکید مقام معظم رهبری برای معرفی زمین فوتبال چوار، افزود: فاز اول زمین فوتبال چوار به میزان پنج میلیارد تومان اجرایی شده و فاز دوم بحث سکوبندی با 18 میلیارد تومان با پیشرفت 60 درصد در حال اجراست.

شهاب شهبازی بیان کرد: فاز سوم زمین فوتبال چوار شامل المان و یادمان در آینده ای نزدیک اجرا می شود.

در پایان این دیدار از پوستر جشنواره تیاتر خیابانی «دقیقه 55» رونمایی شد.

شهید مراد آذرخش و حمیدرضا رضایتی 23 بهمن 1365 در حین مسابقه فوتبال در زمین چمن چوار با بمباران هواپیماهای دشمن به فیض شهادت نایل آمدند. در این حادثه 15 نفر به شهادت رسیدند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حادثه زمین فوتبال چوار جزو مظلوم ترین رخدادهای دنیا است – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حادثه زمین فوتبال چوار جزو مظلوم ترین رخدادهای دنیا است – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.