جیب اقتصاد رژیم صهیونیستی خالی شد

جیب اقتصاد رژیم صهیونیستی خالی شد

با گذشت بیش از 6 ماه از جنگ ویرانگر غزه، تاثیر آن بر اقتصاد رژیم صهیونیستی بسیار زیاد بوده است.

به گزارش دکتر نانو، تمام فعالیت های اقتصادی در غزه تقریباً از بین رفته است و بانک جهانی می گوید که جنگ به شرکت های فلسطینی در کرانه باختری اشغالی ضربه سختی وارد کرده است.

به گفته اداره مرکزی آمار این کشور، تنها 68 هزار گردشگر در ماه فوریه وارد سرزمین های اشغالی شدند. این میزان نسبت به 319 هزار و 100 بازدیدکننده در ماه مشابه سال گذشته بسیار کاهش یافته است. یک فروشنده عتیقه جات و سکه های قدیمی گفت که فقط فروش آنلاین داریم و مشتری نیست. تجارت دوباره کاهش یافته و بنابراین ما فقط امیدواریم که معجزه بزرگی رخ دهد.

کشاورزی در رژیم صهیونیستی یکی دیگر از بخش های اقتصادی است که به شدت آسیب دیده است.

آژانس رتبه بندی S&P Global رتبه های بلندمدت رژیم صهیونیستی را کاهش داد که نشان دهنده از دست دادن اعتماد بازار پس از افزایش تنش ها بین رژیم صهیونیستی و ایران و نگرانی از گسترش جنگ در غزه در سراسر خاورمیانه است. این از دست دادن اعتماد همچنین در کاهش تولید ناخالص داخلی رژیم صهیونیستی که در سه ماهه آخر سال 2023 به میزان 5.7 درصد کاهش یافت، منعکس شد.

جامعه رژیم صهیونیستی در حال حاضر قوی نیست؛ حکایت رژیم صهیونیستی مثل این است که به یک نفر نگاه کنید و بگویید وای، حقوقش بالاست اما در واقع او افسرده است و فکر می کند با زندگیم چه کنم؟ امروز رژیم صهیونیستی دقیقاً همین است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هزینه های دفاعی یک سوم هزینه های رژیم صهیونیستی را تشکیل می دهد، در حالی که درآمدها به دلیل کاهش پرداخت های مالیاتی 2.2 درصد کاهش یافته است.

این آژانس با اشاره به اینکه اسراییل به سمت بزرگترین کسری بودجه خود در قرن حاضر پیش می رود، خاطرنشان کرد که بانک مرکزی اسراییل قبلاً هزینه کل جنگ را در دوره 2023 و 2025 حدود 64.4 میلیارد دلار برآورد کرده بود.

این جنگ باعث شد که اقتصاد رژیم صهیونیستی در سه ماهه آخر سال 2023 بیش از حد انتظار کاهش یابد و مخارج مصرف کننده، صادرات و سرمایه گذاری ها تحت تاثیر جنگی که رژیم صهیونیستی در غزه به راه انداخته بود، قرار گیرد.

گزارش بلومبرگ فاش کرد که خسارات وارده به اقتصاد رژیم صهیونیستی به دلیل جنگ مداوم در غزه در هفت ماه گذشته به حدود 60 میلیارد شکِل (16 میلیارد دلار) رسیده است.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جیب اقتصاد رژیم صهیونیستی خالی شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جیب اقتصاد رژیم صهیونیستی خالی شد"، کلیک کنید.