جشن نسیم دکتر نانو در اردبیل برگزار شد – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

جشن نسیم دکتر نانو در اردبیل برگزار شد - خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار دکتر نانو، در این مراسم که شامگاه شنبه در سالن اجتماعات آب منطقه ای اردبیل برگزار شد، مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان اردبیل اظهار کرد: این انجمن موسسه ای خیریه و عام المنفعه است که با کمک های مردمی و خیرین اداره می شود.

شهرام دهقانی خاطرنشان کرد: وظیفه اصلی ما حمایت از خانواده های زندانیان است تا بتوانیم دغدغه ها و مشکلات آنها را در حوزه های مختلف از رفع نیازهای مادی گرفته تا گره گشایی از مشکلات و آسیب های روحی، روانی و عاطفی برطرف کنیم.

وی حمایت از این خانواده ها را در ابعاد اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، بهداشتی و درمانی یادآور شد و بیان کرد: معتقدیم خانواده های زندانیان جرمی را مرتکب نشده اند که بخواهند تاوان بدهند بلکه این خانواده ها باید به نحوی مورد حمایت قرار گیرند تا شان و شخصیت آنها حفظ شود.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر انجمن 731 خانواده زندانی را در شهرستان اردبیل تحت پوشش قرار داده تا مشکلات آنها را در ابعاد مختلف برطرف کند.

دهقانی با بیان اهداف فعالیت این انجمن گفت: صیانت از بنیاد خانواده و ایجاد امنیت و آرامش در بین اعضای خانواده و همچنین فرهنگسازی در تغییر دیدگاه مردم نسبت به این خانواده ها جزو اصلی ترین این رویکردهاست.

وی ادامه داد: همزمان با روز ملی حمایت از خانواده های زندانیان شاهد برگزاری جشن نسیم دکتر نانو در اردبیل هستیم و نظیر این برنامه در سایر شهرستان ها نیز برگزار شده تا با همراهی خیرین و آحاد مردم بتوانیم در رفع نیاز این خانواده ها گام موثری برداریم.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان اردبیل افزود: معرفی 160 نفر از این خانواده ها برای حرفه آموزی، ارایه خدمات بهداشتی و درمانی برای 330 مددجو، پرداخت هزینه ایاب و ذهاب مددجویان به تعداد 190 مورد، پرداخت هزینه برق و آب مددجویان به تعداد 325 مورد، تهیه و توزیع لوازم التحریر به تعداد 460 مورد، البسه 700 مورد و تهیه جهیزیه به تعداد 65 مورد انجام شده است.

دهقانی از آزادی 66 زندانی به همت انجمن در یک سال گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: یک هزار و 500 سبد معیشتی در بین این خانواده ها توزیع شده و سایر خدمات فرهنگی و حمایتی را از این خانواده ها در طول سال شاهد بودیم تا از دغدغه آنان کاسته شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جشن نسیم دکتر نانو در اردبیل برگزار شد – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جشن نسیم دکتر نانو در اردبیل برگزار شد – خبرگزاری دکتر نانو | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.