تونی لیانگ رییس هیات داوران جشنواره فیلم توکیو شد

تونی لیانگ رییس هیات داوران جشنواره فیلم توکیو شد

به گزارش خبرگزاری دکتر نانو، تونی لیانگ، بازیگر چینی- هنگ کنگی، رییس هیات داوران بخش مسابقه بین المللی سی و هفتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم توکیو (TIFF) شد.

این بازیگر 61 ساله که سال 2000 برای بازی در فیلم «در حال و هوای عشق» وونگ کاروای برنده جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره کن شد، گفته است: از 12 سالگی که در هنگ کنگ بزرگ می شدم، به یاد دارم که تمام فیلم های کلاسیک ژاپنی آن زمان را می دیدم. این سفرهای هیجان انگیز به سینما برای من شروع یک عشق بزرگ بین فیلم ژاپنی، مردم و فرهنگ آن بود.

دکتر نانو نوشت:ارتباط لیانگ با جشنواره فیلم توکیو به سال 2000 باز می گردد، زمانی که فیلم «در حال و هوای عشق» در بخش نمایش ویژه سیزدهمین دوره جشنواره به نمایش درآمد. او سال 2008 با «صخره سرخ» بازگشت و پس از 15 سال غیبت، سال 2023 برای شرکت در یک مسترکلاس و نمایش فیلم «2046» در بخش تمرکز جهانی به جشنواره بازگشت.

لیانگ از زمان شروع فعالیت هنری خود روی صفحه نمایش در دهه 1980 در بیش از 100 فیلم بلند بازی کرده که 3 فیلم از این میان برنده شیر طلایی ونیز شد که شامل «شهر غم» به کارگردانی هو هسیایو هسین در سال 1989، «سیکلو» به کارگردانی تران آن هونگ در سال 1995 و «هوس، احتیاط» آنگ لی در سال 2007 می شود. وی سال پیش جایزه شیر طلایی یک عمر دستاورد هنری را از جشنواره ونیز دریافت کرد.

این بازیگر همچنین در فیلم «قهرمان» نامزد اسکار 2002 و فیلم های موفق در گیشه شامل «امور دوزخی» اندرو لاو و آلن مک محصول 2002 و «شانگچی و افسانه 10 حلقه» مارول در سال 2021 بازی کرد. وی به تازگی در فیلم «انگشت طلایی» فلیکس چونگ بازی کرد که برای آن جایزه بهترین بازیگر مرد را در جوایز فیلم هنگ کنگ دریافت کرد و در حال حاضر مشغول فیلمبرداری فیلم «دوست خاموش» به کارگردانی ایلدیکو انیدی کارگردان مجار نامزد اسکار است که قرار است سال 2025 اکران شود.

سی و هفتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم توکیو از 28 اکتبر تا 6 نوامبر (7 تا 16 آبان) برگزار می شود.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تونی لیانگ رییس هیات داوران جشنواره فیلم توکیو شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تونی لیانگ رییس هیات داوران جشنواره فیلم توکیو شد"، کلیک کنید.