توسعه همکاری های مشترک ایران و روسیه در فناوری های نوین صنعت گاز

توسعه همکاری های مشترک ایران و روسیه در فناوری های نوین صنعت گاز

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی گاز ایران در دیدار با مقامات فدراسیون انرژی روسیه با تاکید بر اهمیت همکاری های دوجانبه بین دو کشور در صنعت گاز، بر لزوم تحلیل دقیق و شناسایی ظرفیت ها و فرصت های همکاری و هماهنگی بیشتر فیمابین تاکید کرد.

به گزارش دکتر نانو، حسینعلی محمدحسینی در نشست مشترک شرکت ملی گاز ایران و فدراسیون انرژی روسیه ضمن اشاره به علاقه مندی ایران جهت توسعه روابط میان این شرکت و خانه گاز با روسیه، بر شروع فرآیند هوشمندسازی در زنجیره گاز در ایران اشاره کرد.

وی ضمن استقبال از پیشنهاد فدراسیون انرژی روسیه مبنی بر ایجاد میزگرد و پنل های تخصصی در حوزه های دیجیتال سازی، هوشمندسازی و رصد و تحلیل داده ها در هفته انرژی روسیه و هم چنین در کنگره انرژی در سن پترزبورگ روسیه، بر ضرورت شکل گیری فعالیت ها و اقدامات مشترک تاکید کرد.

محمدحسینی با تاکید بر ضرورت رصد، مطالعه و سیاست گذاری بازارهای انرژی جهان در یک مرکز مشترک، بر انتقال تجربیات مشترک در حوزه هایی هم چون کاهش میزان هدررفت گاز، هوشمندسازی سیستم های اندازه گیری و ارتقای مقاوم سازی تاسیسات گاز در برابر حملات تروریستی و خرابکارانه تاکید کرد.

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی گاز ایران در پایان، به وجود ظرفیت های قابل توجه در صنعت گاز ایران جهت صادرات، واردات، پالایش، انتقال گاز و تبیین فعالیت های مشترک در این حوزه اشاره و آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ارایه تعریفی درخصوص زمینه همکاری مشترک در این حوزه ها را اعلام کرد.

در ادامه این نشست، نمایندگان و مقامات فدراسیون روسیه ضمن ابراز خرسندی از امضای تفاهم نامه فی مابین با شرکت ملی گاز ایران به عنوان سندی پایه و راهنما، بر لزوم تحلیل دقیق و شناسایی ظرفیت ها و فرصت های همکاری و هماهنگی بیشتر جهت ایجاد فضاهای همکاری مشترک تاکید کردند.

بنا بر این گزارش، طرف روسی ضمن ابراز علاقمندی جهت تعریف فعالیت مشترک و انتقال تجربیات در حوزه هوشمندسازی سیستم های اندازه گیری و دیجیتال سازی، گفت: با توجه به این که زمینه همکاری مناسبی جهت استفاده از فناوری های مرتبط در حوزه هوشمندسازی میان دو کشور وجود دارد، روسیه درصدد است تا از طریق هوشمندسازی نسبت به کاهش میزان گاز هدررفت در شبکه انتقال و توزیع بپردازد.

ایجاد یک مرکز تحقیقات و مطالعه مشترک در حوزه گاز، ایجاد هاب گازی در شمال ایران و سوآپ گازی و هم چنین تجارت گاز و برق از دیگر محورهای این نشست بود.

در این نشست، طرفین بر ادامه مذاکرات از طریق تشکیل کارگروه تخصصی، قبل از کنگره سن پترزبورگ در روسیه، برای نهایی کردن حوزه های هدف همکاری تصریح کردند.

پایان خبر دکتر نانو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "توسعه همکاری های مشترک ایران و روسیه در فناوری های نوین صنعت گاز" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "توسعه همکاری های مشترک ایران و روسیه در فناوری های نوین صنعت گاز"، کلیک کنید.